Do hotelu bez roušky

Psát dnes o cestování by se mohlo zdát jako ztráta času. Vždyť kdo se chce dnes vydat na dlouhou cestu, skončit v hotelu a být omezen všemi opatřeními včetně nošení roušky? To mnozí raději zůstanou doma. Ale existují i cestovatelé, kteří vezmou všechny překážky na svá bedra a na cestu vyrazí. Těmto odvážlivcům se nabízí ubytování v hotelu, kde roušku zaručeně nosit nemusí.

Šest turistických organizací z východního Švýcarska a Lichtenštejnska umístilo postele do hor. Sedm hotelových pokojů bez zdí a bez střech je otevřeno pod názvem „Zero Real Estate“. Přenocování pod širým nebem, včetně služby komorníka, stojí 295 švýcarských franků.

S modelem „Zero Real Estate“ se turistické kanceláře, hoteliéři, pronajímatelé, farmáři nebo soukromé osoby stávají „performery“, kteří individuálně implementují venkovskou verzi konceptu „Zero Star – the only star is you/jediná hvězda jsi ty“ do svého konceptu. Myšlenkou bylo, aby každý turistický cíl prezentoval touto zajímavou formou pokaždé jiný kout Švýcarska a představil jej na výjimečném místě. Že právě v době covidu bude tento nápad víc než nadčasový, netušil zřejmě v roce 2016, kdy byl tento projekt založen, nikdo.

Hotelová apartmá „Zero Real Estate“ splňují současné požadavky doby. „Všechny “pokoje” nabízejí služby šité na míru v nerušeném prostředí s pečlivým dodržováním hygienických pravidel,“ říká hotelový expert Daniel Charbonnier a spoluzakladatel značky “Zero Star”. Kromě toho je v období korony obzvlášť zapotřebí čerstvý vzduch, příroda a prostor. „Můžete očekávat, že těchto sedm nových hotelových pokojů bude nejlépe větranými hotelovými pokoji na světě,“ říkají architekti projektu Frank a Patrik Riklinovi.

Ústředním prvkem konceptu je služba poskytovaná komorníkem. Postava „moderního komorníka“ je vytvořena místním obyvatelstvem a ztělesňuje podstatu ducha „Zero star – jediná hvězda jsi ty“. Základní myšlenkou je umělecky a kreativně rozšiřovat hostitelskou kulturu a zároveň plnit úkol plně se soustředit na hosta. „Hygienická pravidla a bezpečnostní opatření jsou pro komorníky nejvyšší prioritou, a to nejen kvůli situaci covidu,” zdůrazňuje Daniel Charbonnier.

„Moderní komorníci“ musí projít tréninkem v různých praktických disciplínách. Například: procházky s podnosem na strmém svahu, přelézání přes ploty a potoky s plnými poháry nebo ustlání postelí za silného větru. Výzvou je neočekávaná doplňková služba za špatného počasí, kdy hosté nemohou strávit noc venku a musí se přesunout do záložní místnosti.

Více najdete zde.

Foto: Tageskarte

Nejčtenější v kategorii Travel

Aktuálně na českém webu

Se Zdeňkem Pohlreichem o lahůdkách německé kuchyně

       ·   27.11.2023
Jeho jméno je synonymem pro kvalitní gastronomii. Zdeněk Pohlreich svými televizními pořady změnil český pohled na pohostinství. Umí být nekompromisní, mnoho lidí s ním nemusí souhlasit, ale zůstává svůj. S N&N mluvil o české a německé

Box ve fotografiích

       ·   13.11.2023
Galerie Bene Taschen představuje výstavu Boxing renomovaného amerického fotografa Larryho Finka. Fotografie upoutají pozornost na transatlantický box na přelomu 80. a 90. let a oslavují ikonické momenty boxerských legend, jako jsou Mike Tyson a Jimmy Jacobs.

Aktuálně na německém webu

Alien auf Hluboká

       ·   16.10.2023
Das Thema Tod, Sexualität und Technologie. Und ein Oscar für visuelle Effekte für Alien. Bis zum 19. November findet in Hluboká nad Vltavou die Ausstellung Proměny /Metamorphosen. Der Autor ist der weltberühmte Schweizer, Hans Ruedi