Do hotelu bez roušky

Psát dnes o cestování by se mohlo zdát jako ztráta času. Vždyť kdo se chce dnes vydat na dlouhou cestu, skončit v hotelu a být omezen všemi opatřeními včetně nošení roušky? To mnozí raději zůstanou doma. Ale existují i cestovatelé, kteří vezmou všechny překážky na svá bedra a na cestu vyrazí. Těmto odvážlivcům se nabízí ubytování v hotelu, kde roušku zaručeně nosit nemusí.

Šest turistických organizací z východního Švýcarska a Lichtenštejnska umístilo postele do hor. Sedm hotelových pokojů bez zdí a bez střech je otevřeno pod názvem „Zero Real Estate“. Přenocování pod širým nebem, včetně služby komorníka, stojí 295 švýcarských franků.

S modelem „Zero Real Estate“ se turistické kanceláře, hoteliéři, pronajímatelé, farmáři nebo soukromé osoby stávají „performery“, kteří individuálně implementují venkovskou verzi konceptu „Zero Star – the only star is you/jediná hvězda jsi ty“ do svého konceptu. Myšlenkou bylo, aby každý turistický cíl prezentoval touto zajímavou formou pokaždé jiný kout Švýcarska a představil jej na výjimečném místě. Že právě v době covidu bude tento nápad víc než nadčasový, netušil zřejmě v roce 2016, kdy byl tento projekt založen, nikdo.

Hotelová apartmá „Zero Real Estate“ splňují současné požadavky doby. „Všechny “pokoje” nabízejí služby šité na míru v nerušeném prostředí s pečlivým dodržováním hygienických pravidel,“ říká hotelový expert Daniel Charbonnier a spoluzakladatel značky “Zero Star”. Kromě toho je v období korony obzvlášť zapotřebí čerstvý vzduch, příroda a prostor. „Můžete očekávat, že těchto sedm nových hotelových pokojů bude nejlépe větranými hotelovými pokoji na světě,“ říkají architekti projektu Frank a Patrik Riklinovi.

Ústředním prvkem konceptu je služba poskytovaná komorníkem. Postava „moderního komorníka“ je vytvořena místním obyvatelstvem a ztělesňuje podstatu ducha „Zero star – jediná hvězda jsi ty“. Základní myšlenkou je umělecky a kreativně rozšiřovat hostitelskou kulturu a zároveň plnit úkol plně se soustředit na hosta. „Hygienická pravidla a bezpečnostní opatření jsou pro komorníky nejvyšší prioritou, a to nejen kvůli situaci covidu,” zdůrazňuje Daniel Charbonnier.

„Moderní komorníci“ musí projít tréninkem v různých praktických disciplínách. Například: procházky s podnosem na strmém svahu, přelézání přes ploty a potoky s plnými poháry nebo ustlání postelí za silného větru. Výzvou je neočekávaná doplňková služba za špatného počasí, kdy hosté nemohou strávit noc venku a musí se přesunout do záložní místnosti.

Více najdete zde.

Foto: Tageskarte

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Udělali jsme test překladačů z němčiny. Nezval by se asi divil.

Německo-český a česko-německý překladač: Výběr je velký, jasným lídrem je německý DeepL. Ale ani ten si (naštěstí) zatím moc neumí poradit s poezií, takže slavná Loreley od Heinricha Heineho vypadá v překladu od automatů neslavně. Ovšem s běžnými texty si aplikace umí poradit velice dobře.
Přečtěte si

Dráždany – nezapomenutelný průvodce německou minulostí i dneškem

Drážďany, německy Dresden, jsou hlavním městem německé spolkové země Sasko. Na březích Labe v těchto místech existovalo sídliště už v době kamenné. První písemná zmínka o městě pochází z roku 1206, název znamená „obyvatelé lužních lesů“, což odkazuje na první slovanské osídlení. Jazykem lužických Srbů, kteří tuto část Německa v historii osídlili, jsou nazývány Drježdźany, slovem vycházejícím z praslovanského slova drezga: „les, houština“.

Nejčtenější v kategorii Travel