Ekologický aktivista a umělec Sebastian Copeland v Berlíně!

V Paříži uspořádal spolu s francouzským senátem mega výstavu 80 jeho fotografií na plotu zahrady Jardin du Luxembourg.

Fotky dokumentovaly klimatické změny ve věčném ledě. První víkend navštívilo výstavu přes 50 tisíc lidí a do 13. 1. se očekává celkový počet do 4 milionů návštěvníků. Však jezdit až do Paříže, abyste uviděli jeho neuvěřitelné fotky nemusíte. Od 19. 10. v berlínské galerii Camera Work probíhá výstava tohoto vyjímečného fotografa, ochránce přírody, polárního badatele a extrémního sportovce.

sebastian-Copeland-v-berlíně-7

sebastian-Copeland-v-berlíně-3

sebastian-Copeland-v-berlíně-6

Sebastian Copeland, ročník 1964, začal svou kariéru v New Yorku, kde byl režisérem hudebních videí. Poté pracoval jako producent a fotograf pro mnoho módních značek a známých osobností. Od roku 1999 se soustřeďuje na změnu klimatu a jeho důsledky. S jeho odborností je mluvčí mnoha institucí, spolupracuje s OSN a vystupuje na různých konferencích a v televizních pořadech. Jeho práce jsou zastoupeny ve světoznámých uměleckých sbírkách.

sebastian-Copeland-v-berlíně-4

sebastian-Copeland-v-berlíně-5

sebastian-Copeland-v-berlíně

sebastian-Copeland-v-berlíně-8

www.camerawork.de

 

Text Danuše Siering

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Do Brna za současným designem a svítícím mrakem

Co všechno je možné udělat pro design? Na to hledá odpověď Moravská galerie v Brně, která po téměř tříleté rekonstrukci znovuotevřela budovu Uměleckoprůmyslového muzea. Nové prostory provází i nový koncept, který napoví, co přesně v expozicích najdete – Art Design Fashion, tedy jména jako je Maxim Velčovský, Liběna Rochová, Jíří Pelcl a mnoho dalších významných současných designérů.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign