Přečtěte si

Kulturama: Galerie ART Praha přichází s virtuální výstavou a dražit bude online

Podzimní aukce patří každoročně mezi nejočekávanější události ze světa umění. Je proto jasné, že se jich nechtějí vzdát ani prodejní galerie a aukční domy ani sběratelé a milovníci umění. Stejně jako celé kulturní odvětví přechází i aukce ve velkém do online prostředí. Jak si ale z katalogu vybrat, když si díla nemůžeme prohlédnout naživo? Galerie ART Praha si vzala na pomoc virtuální realitu a přichází s řešením!
Přečtěte si

Kulturama: Ji.hlava v online kabátu

Letošní ročník MFDF Ji.hlava začne 27. října a kvůli koronavirovým opatřením proběhne online. I tak nás však čeká plnohodnotný festival s více než 270 filmy, debatami s tvůrci i diskusemi v rámci Inspiračního fóra.
Přečtěte si

Kulturama: Čeká nás plzeňské Finále!

Filmový festival Finále Plzeň se letos uskuteční v netradičním zářijovém termínu a každý den přinese várku pečlivě vybraných filmů. Nebudou chybět velké snímky věnované například Alfonsovi Muchovi, Karlu Gottovi nebo slovenskému novináři Jánovi Kuciakovi, organizátoři nás nechají nahlédnout i k německým filmovým sousedům a kvalitní novinky nabídnou také studenti filmových škol.
Přečtěte si

Kulturama: Jak zpívají ptáci v Museu Kampa

Kolik druhů ptáků rozeznáte podle jejich zpěvu? A jak byste tyto zvuky výtvarně zachytili? Olga Karlíková věnovala těmto studiím velkou část své kariéry a základním principem její tvorby se tak stalo pokorné, hlubinné naslouchání.