Kulturama: Galerie ART Praha přichází s virtuální výstavou a dražit bude online

Podzimní aukce patří každoročně mezi nejočekávanější události ze světa umění. Je proto jasné, že se jich nechtějí vzdát ani prodejní galerie a aukční domy ani sběratelé a milovníci umění. Stejně jako celé kulturní odvětví přechází i aukce ve velkém do online prostředí. Jak si ale z katalogu vybrat, když si díla nemůžeme prohlédnout naživo? Galerie ART Praha si vzala na pomoc virtuální realitu a přichází s řešením!

Jiří Načeradský – Atlet.

Tím je vlastní virtuální prohlídka předaukční výstavy, kterou si můžete již nyní projít na webových stránkách galerie. Ta tak navazuje na virtuální zpracování aktuální výstavy Lutobora Hlavsy, která začala letos v říjnu a ukázala, že milovníky umění neodradí ani online prostředí. A pokud se nechystáte dražit, nevadí, i tak si můžete rozšířit své uměleckohistorické obzory a strávit čas ve společnosti vybraného umění.

Pohled do virtuální prohlídky výstavy Lutobora Hlavsy.

Na předaukční výstavě uvidíte téměř 300 uměleckých děl, která se budou v rámci online sálové aukce dražit 15. listopadu. Rozhodnutí galerie uspořádat výstavu virtuálně komentuje ředitel Jan Kašpar takto: „Pokud se chystáte nakupovat umění, vždy je lepší se na daná díla podívat naživo, ve formě 3D. Ani tentokrát jsme nechtěli našim zákazníkům tuto možnost odepřít a po úspěchu s virtuální autorskou výstavou jsme se rozhodli vytvořit také virtuální prohlídku výstavy předaukční. Kdokoliv, kdo má zájem se potěšit mnoha uměleckými skvosty českých a slovenských umělců, si nyní na našich webových stránkách může bezpečně, z pohodlí svého domova, projít tuto výstavu a ponořit se do světa umění a na chvíli zapomenout na současnou situaci.“

Pohled do virtuální prohlídky předaukční výstavy.

Těšit se můžete na díla od předních českých a slovenských umělců 19. a 20. století, v rámci této aukce stojí za pozornost zejména zátiší od Otakara Kubína a Karla Černého, krajina od Oldřicha Blažíčka nebo akt od Karla Špillara.

Karel Černý – Zátiší s lahví.

Fanoušci kresby najdou ve výstavním katalogu práce Františka Ženíška a Václava Brožíka a radost budou mít jistě i obdivovatelé skla, kteří si mohou vybrat mimo jiné z několika realizací Bořka Šípka. Pozadu nezůstávají ani sochy – já bych si vybrala Obydlí od Zbyňka Sekala nebo Ženu od Oty Janečka. Vaše příhozy ale nechám na vás, jistě se rozhodnete dobře.

Zbyněk Sekal – Obydlí.

Virtuální předaukční výstavu i výstavu Lutobora Hlavsy najdete na webu galerie do 14. listopadu. V neděli 15. 11. se pak od 16.00 uskuteční Podzimní aukce, která bude pro širokou veřejnost živě přenášena a bude možné se jí aktivně zúčastnit především skrze internetové dražební portály.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Tajemnosti Mily Fürstové v Hradci Králové

       ·   07.05.2024
Pochází z Čech, ale žije ve Velké Británii. Je nejmladší členkou umělecké akademie The Royal West of England Academy v Bristolu. Její práce se nacházejí ve sbírkách královny Alžběty II. a V&A Musea v Londýně:

Aktuálně na německém webu

Geheimnisse von Míla Fürstová in Hradec Králové

       ·   07.05.2024
Sie ist eine der bedeutendsten zeitgenössischen Künstlerpersönlichkeiten. Sie stammt aus Tschechien, lebt seit dreißig Jahren in Großbritannien. Ihre Werke befinden sich in den Sammlungen von Königin Elisabeth II. und dem V&A Museum in London: die

Von einer Punkprinzessin zur Geschäftsfrau 

       ·   23.04.2024
Gloria von Thurn und Taxis, einstige Punk-Prinzessin, mit toupiertem Haar und grellem Make-up, füllte in den 1980er Jahren die Titelseiten nicht nur der deutschen Presse. Nach dem plötzlichen Tod ihres Mannes Johannes von Thurn und