Německý rap hledá pravdu

I mladá německá rapová scéna vyjadřuje svůj názor ke covidu. Text písně tohoto emotivního videa mluví z duše mnoha mladých Berlíňanů.

Rap dnes patří k nejvíce poslouchané hudbě mladých Berlíňanů. Bylo jen otázkou času, než se kritická rapová scéna vyjádří k současné situaci. Alpa Gun to zvládnul v písni „Co je pravda?” na jedničku. Ačkoli v závěru dává jasně najevo, že ve skutečnosti nemá žádné kompetence o tom všem mluvit, nebojí se postavit se proti médiím, vědě, zpochybňuje výpovědi politiků a lékařů. Jediné, co hledá, je “pravda” pro lidi. Alpův rap je silný a atmosférický a kytara dává celé skladbě hrozivou a naléhavou náladu. Podporou je i zpěvačka Eshtar se svým melodickým a expresivním hlasem.

Píseň zní šíleně konspirativně, ale nesoudí. Přesto – můžu mluvit z vlastní zkušenosti – vyjadřuje názor mnoha mladých Berlíňanů. 

Aby byl obsah přístupný co největšímu počtu lidí, má toto emotivní video anglické titulky.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Řezbářským uměním českých betlémářů se chlubil i komunistický režim

Betlémy zdobí v čase vánočním domácnosti a svatostánky po celém světě. Ve světě se tento fenomén datuje do osmého století. Jejich rozšíření přišlo do českých zemí o tisíc let později, sahá až na přelom 17. a 18. století. Které betlémy jsou tedy v Čechách a na Moravě, nejstarší, technicky nejdokonalejší a také největší?
Přečtěte si

Česko se na rozdíl od bývalé NDR nevylidňuje. Má však podobné problémy jako SRN

Zwickau znal před pár desítkami let každý, kdo uměl najít tehdejší Německou demokratickou republiku na mapě. Tehdy víc než stodvacetitisícové město bylo totiž proslavené jako jedno ze dvou center východoněmeckého automobilového průmyslu. Město, kde se vyráběly slavné trabanty, lidová bakelitová vozítka, která měla sice mnoho odpůrců, ale jež jsou dodnes symbolem své doby.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign