Přečtěte si

Jak se nezbláznit z klimakrize

Naše vydavatelství Black Swan Media nedávno na toto klíčové téma pořádalo diskusní setkání s názvem New CZ-DEal: Jak se z toho nezbláznit aneb Mladá generace a klimatická změna. Akce byla pořádána s podporou Česko-německého fondu budoucnosti.
Přečtěte si

“Global commons” je šancí na řešení klimatické krize

„Německo se dívá do budoucnosti. Za celé roky jsem tam neslyšela slovo ‚tradice‘. Nevybavuji si, že by se při nějaké vážné debatě někdo obracel k minulosti, pokoušel se minulost nějak udržet nebo nedejbože oživit,“ říká politoložka a socioložka z Univerzity Friedricha Schillera v německé Jeně Petra Gümplová.
Přečtěte si

Petra Gümplová: Německo je země orientovaná na budoucnost  

“Nevybavuji si, že by se při nějaké vážné debatě někdo obracel k minulosti, pokoušel se minulost nějak zakonzervovat, udržet, nebo nedejbože oživit”, říká politoložka a socioložka z Univerzity Friedricha Schillera v Jeně Petra Gümplová. Zabývá se dlouhodobě demokratickou politikou a globální spravedlností v kontextu klimatické změny a využívání nerostného bohatství.
Přečtěte si

Češi nechápou, že Německo je “energetická laboratoř”

“Je nesmysl, že by se Německo řítilo kvůli své strategii Energiewende do propasti, jak se tady často ozývá. Ceny elektřiny tam budou díky obnovitelným zdrojům i za 15 let podobné jako dnes. Ale být poradcem německé vlády, přiznal bych, že jsme se spletli s jadernými elektrárnami a zemním plynem,” říká někdejší berlínský zpravodaj ČT Martin Jonáš.