Galerie Arcimboldo opouští Kampu

Renomovaná aukční síň a prodejní galerie v centru Prahy končí své působení tak, jak ho známe. Výstavou děl Jakuba Špaňhela se galerie v sobotu rozloučila se stávajícím prostorem v Lázeňské ulici na Kampě a chystá velkou změnu.

Konventní palác řádu maltézských rytířů, výstava Past Lives. Foto: Galerie Arcimboldo

Z konventního paláce řádu Maltézských rytířů se přesouvá do výrazně většího a modernějšího prostoru v Holešovicích, který bude rozsáhlejším výstavám jistě velmi slušet. Od dubna se tak můžeme těšit na nový výstavní prostor v městské části, která je stále více centrem uměleckého života v Praze.

Jak bude prostor vypadat a co galerie ve výstavním plánu chystá samozřejmě ještě nevíme. Známe však alespoň adresu. Tak již brzy U Měšťanského pivovaru 6!

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Se Zdeňkem Pohlreichem o lahůdkách německé kuchyně

       ·   27.11.2023
Jeho jméno je synonymem pro kvalitní gastronomii. Zdeněk Pohlreich svými televizními pořady změnil český pohled na pohostinství. Umí být nekompromisní, mnoho lidí s ním nemusí souhlasit, ale zůstává svůj. S N&N mluvil o české a německé

Box ve fotografiích

       ·   13.11.2023
Galerie Bene Taschen představuje výstavu Boxing renomovaného amerického fotografa Larryho Finka. Fotografie upoutají pozornost na transatlantický box na přelomu 80. a 90. let a oslavují ikonické momenty boxerských legend, jako jsou Mike Tyson a Jimmy Jacobs.

Aktuálně na německém webu

Alien auf Hluboká

       ·   16.10.2023
Das Thema Tod, Sexualität und Technologie. Und ein Oscar für visuelle Effekte für Alien. Bis zum 19. November findet in Hluboká nad Vltavou die Ausstellung Proměny /Metamorphosen. Der Autor ist der weltberühmte Schweizer, Hans Ruedi