Jitka Klett: Covid fashion

Jitka Klett se projevila jako vizionář hned ve dvou rovinách. Poprvé, když začala přemýšlet o kolekci TERRA pro letošní jaro/léto. Ta jako by reagovala na aktuální situaci dneška. A podruhé, když na letišti začala přemýšlet o designových maskách.

Návrhářka Jitka Klett.

Kdy jste si uvědomila, že sama můžete pomáhat?

Pomáhám celý život, když cítím, že mohu být přínosná. První ochranu na tvář před virem COVID 19 jsme vyrobili před více než 4 týdny, když jsem cestovala z pražského letiště. Pozorovala jsem překvapeně pohledy od personálu až po cestující, nepodlehla jsem však pocitu studu za odlišnou image, jelikož reálná hrozba nákazy, která tu už převážně z Číny byla, ve mně probudila obavy o mé zdraví. V té době jsme vytvořili designérský obal na certifikované respirátory a vyčkávali jsme, jak se situace bude vyvíjet.

Jaká jste si pro sebe nastavila pravidla a cíle?

K dnešnímu dni jsem v mé firmě v ČR a také na Slovensku věnovala více než 500 pracovních hodin mých zaměstnanců na výrobu designových masek, které jsme bezplatně věnovali našim klientkám, blízkým přátelům a našim obchodním partnerům z módního businessu a stále pokračujeme. Umožnili jsme v této situaci zůstat stylovými i širší veřejnosti, která si náš výrobek může zakoupit na našem online shopu.

Vidíte na celé situaci i nějaký pozitivní moment? 

Určitě, zpomalí nás to, všichni máme více času přemýšlet. Já jsem věčný optimista za každých okolností. I v těžkých situacích vyhledávat dobro a pozitivní přístup. Záleží mi na lidech dobrých, i těch méně dobrých.. Momentálně mohu nejefektivnější pomoc nabídnout přes svou profesi, a proto jsem se rozhodla v tomto čase, kdy máme nejblíže k tomu, že jsme si všichni rovni, šířit motto: PROTECT YOURSELF AND OTHERS IN STYLE.

Kolekce jaro léto je vždy vytvořena s velkým předstihem. Možná tedy její pozitivní náboj zvedne ženám náladu. Povězte nám něco k materiálům, celkovému ladění…

Naše nová kolekce TERRA je reakce na to, co právě prožíváme. Je odkazem lidstvu, abychom se zamysleli nad svými potřebami, hodnotami a naši planetu brali jako partnera, kterého si vážíme.

Celková barevnost kolekce znázorňuje barevnost globusu. Poprvé jsme v kolekci využili recyklované materiály, které jsme s naším dodavatelem vylepšovali posledních 6 měsíců. Když se podíváte na video, věřím, že načerpáte inspiraci a budete mít chuť, mít alespoň jeden kousek z nové kolekce TERRA u Vás v šatníku a přidáte se tak k filozofii této módní kolekce. 

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,