Konec dubna bude zasvěcen výtvarnému umění

Komentované prohlídky, vernisáže, diskuze, performance i programy pro děti – to vše a mnohem víc nás čeká v rámci druhého ročníku Týdne umění, který začne na Velikonoční pondělí.Komentované prohlídky, vernisáže, diskuze, performance i programy pro děti – to vše a mnohem víc nás čeká v rámci druhého ročníku Týdne umění, který začne na Velikonoční pondělí.

Program festivalu zahrnuje nespočet akcí, které budou probíhat na více než 30 místech v Praze a okolí. My jsme za naši redakci vybrali několik tipů, které si určitě nenecháme ujít.

Hned v pondělí začneme s dětmi malířským workshopem v Pragovce. V úterý navážeme předaukční výstavou v Galerii Kodl, ke které je každý den na programu prohlídka s odborným výkladem. Výstava čítá kolem 250 mimořádných výtvarných děl, například od Františka Kupky, Emila Filly nebo Jakuba Schikanedera. K významným uměleckým jménům patří i Josef Šíma, o jehož tvorbě bude ve středu přednášet kurátor aktuální výstavy v Národní galerii Petr Ingerle.

V dalších dnech si určitě nenecháme ujít příležitost navštívit restaurátorské ateliéry v Uměleckoprůmyslovém museu, ani některou z několika vernisáží, třeba k výstavě A Cool Breeze, kterou chystá Galerie Rudolfinum. Na seznamu máme i akci Veřejný dům v MeetFactory, která nabídne různé formy umění od otevřených ateliérů, přes performance až ke scénickému čtení. Během víkendu se zaměříme na mimopražské aktivity a s dětmi se vydáme na Noc s Andersenem v Lidické galerii. Sobotní den začneme jógou v GASK – Galerii Středočeského kraje, která zároveň nabízí několik zajímavých výstav. Z pražského nedělního programu jsme vybrali umělecké trhy v Pragovce, kde bude možné zakoupit menší výtvarná díla rezidentních umělců.

22.—28. 4. 2019

Kam se vydáte vy? Program a více informací najdete na: www.tydenumeni.cz/program

Text Tereza Vacková Foto Týden umění

Mohlo by vás zajímat

Foto: Vojtěch Hönig
Přečtěte si

Tomáš Kafka: Samotný most dobré vztahy nezaručí

Dobré vztahy nejen mezi Čechy a Němci si básník, spisovatel, překladatel a diplomat Tomáš Kafka představuje jako prostředí důvěry, kde se dá mluvit otevřeně, kde se můžeme společně dopracovat k tomu, že věci lze vidět také jinak. V následující reflexi novodobých česko-německých mostů se soustředí především na ty, kteří po nich přecházejí. Rozhovor s Tomášem Kafkou z knihy Zeď mezi námi publikujeme u příležitosti dnešního salonu v Berlíně, na nějž také český velvyslanec přijal pozvání.
Přečtěte si

Rudý fénix, žlutý fénix. Volební finiš Olafa Scholze (SPD) může po volbách narazit na jiný velký návrat – posílení FDP

Už teď se kancléřský kandidát německých sociálních demokratů Olaf Scholz může pochlubit mimořádným úspěchem: navzdory všem očekáváním vrátil německé sociální demokraty, stranu ve vleklé krizi, do hry o německé kancléřství. V letošních německých volbách ale stejnou měrou jako o volební výsledek půjde o povolební vyjednávání. Při něm čeká Olafa Scholze tvrdý oříšek v podobě další strany, které se v minulých letech podařil velký comeback.
Přečtěte si

TOP 10 míst, kam vyrazit s dětmi v Berlíně

Berlín nabízí spoustu zajímavých míst, která jsou dětem buď přímo určená, nebo si je užije celá rodina. Vybrat z nich deset není nic snadného, přesto se o to pokusíme. V našem výběru jsou především místa, kde nejsou děti jen pasivními diváky, ale samotnými aktéry. A kde si vyhrají i dospělí.

Nejčtenější v kategorii Society