Kupkova malířská cesta

Od symbolismu k abstrakci, tak by bylo možné pojmenovat výstavu Františka Kupky ve Valdštejnské jízdárně, kterou je možné navštívit do 20. ledna 2019.

Ikona světového významu se podepsala do značné míry na založení moderního abstraktního malířství a z hlediska prodejnosti děl je nejdražším českým výtvarným umělcem. Výstava uceleně přibližuje Kupkovo dílo od raných prací konce 19. století až po ikonická díla poloviny 20. století. Kupka žil převážnou část svého života ve Francii, takže není překvapením, že výstava vznikla ve spolupráci s pařížským Reunion de musées nationaux Grand Palais.
Více info www.ngprague.cz 

kultura-kupka-praha-vystava

Text Danuše Siering, Barbora Vojtová

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,