MBFW — Nobieh Talaei v kostele

Po pěti letech v Paříži se designérka  Nobieh Talaei vrací zpět do Berlína a svůj návrat otevřela fulminantní fashion show v kostele Parochial.Po pěti letech v Paříži se designérka Nobieh Talaei vrací zpět do Berlína a svůj návrat otevřela fulminantní fashion show v kostele Parochial.

Je sympatické, že návrhářka myslí v první řadě na své zákaznice. Ukázala praktické kousky, které se dají obléci těměř na každou příležitost; přitom jsou pohodlné a elegantní. A zároveň rozpoznatelně doplněné tím určitým „Berlin touch“, bez toho, že by potlačila její perské kořeny, které formují celou její nadčasovou tvorbu.

mbfw-berlin-nobi-talai-2

mbfw-berlin-nobi-talai-7

mbfw-berlin-nobi-talai-6

mbfw-berlin-nobi-talai.

mbfw-berlin-nobi-talai-5

mbfw-berlin-nobi-talai-8

mbfw-berlin-nobi-talai-9

mbfw-berlin-nobi-talai-10

Přehlídka Nobi Talai ukončila berlínský letní fashion týden a již se kumulují hlasy všech, kteří mají či chtějí k MBFW co říci. Berlínská módní scéna nás baví a je živá, ale zároveň bojuje o své přežití. Možná je to proto, že přesně neví, zda chce být uměním nebo businessem. Jestli se rozhodne pro umění, udělá dobře.

Text a Foto Danuše Siering

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Společný jmenovatel: Voda 

       ·   15.04.2024
Herečka, pěstitel, léčitelka, veslař a včelař. Co osobnost, to myšlenkový proud a jeden společný jmenovatel: Voda. Ať už jako slza smutku nebo radosti, životabudič, inspirace, nebo médium. Více ve fotosérii Michaely Dzurné Machač.

Aktuálně na německém webu

Gemeinsamer Nenner: Wasser

       ·   15.04.2024
Schauspielerin, Züchter, Heilerin, Imker und Ruderer. Jede Persönlichkeit, eine Gedankenströmung und ein gemeinsamer Nenner: Wasser. Ob als Träne der Trauer oder der Freude, Lebensspender, Inspiration oder Medium. Mehr in der Fotoserie von Michaela Dzurná Machač. 

Švankmajers disegno interno in der Galerie GASK

       ·   04.03.2024
Collagen, Buchillustrationen, dreidimensionale Objekte, taktile Experimente, Theater- und Filmarbeiten ... Das breite, kreative Spektrum von Jan Švankmajer wird vom 3. März bis zum 4. August in einer umfangreichen Ausstellung im GASK präsentiert, mit der auch