MBFW — Nobieh Talaei v kostele

Po pěti letech v Paříži se designérka  Nobieh Talaei vrací zpět do Berlína a svůj návrat otevřela fulminantní fashion show v kostele Parochial.Po pěti letech v Paříži se designérka Nobieh Talaei vrací zpět do Berlína a svůj návrat otevřela fulminantní fashion show v kostele Parochial.

Je sympatické, že návrhářka myslí v první řadě na své zákaznice. Ukázala praktické kousky, které se dají obléci těměř na každou příležitost; přitom jsou pohodlné a elegantní. A zároveň rozpoznatelně doplněné tím určitým „Berlin touch“, bez toho, že by potlačila její perské kořeny, které formují celou její nadčasovou tvorbu.

mbfw-berlin-nobi-talai-2

mbfw-berlin-nobi-talai-7

mbfw-berlin-nobi-talai-6

mbfw-berlin-nobi-talai.

mbfw-berlin-nobi-talai-5

mbfw-berlin-nobi-talai-8

mbfw-berlin-nobi-talai-9

mbfw-berlin-nobi-talai-10

Přehlídka Nobi Talai ukončila berlínský letní fashion týden a již se kumulují hlasy všech, kteří mají či chtějí k MBFW co říci. Berlínská módní scéna nás baví a je živá, ale zároveň bojuje o své přežití. Možná je to proto, že přesně neví, zda chce být uměním nebo businessem. Jestli se rozhodne pro umění, udělá dobře.

Text a Foto Danuše Siering

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Nová umělecká galerie Kunsthalle Praha přinese nejen přeshraniční dialogy

„Chtěli bychom přispívat k objevování nových pohledů na umění 20. a 21. století, na svět, ve kterém žijeme, a vytvořit tak živé místo pro setkání s uměním pro co nejrozmanitější publikum,“ říká o Kunsthalle Praha její ředitelka Ivana Goossen. Nové místo pro umění z bývalé Zengerovy trafostanice otevře své prostory 22. 2. 2022.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign