Nové vydání N&N Praha/Berlin je o umění a designu

Když se člověk ponoří do světa umění, může získat pocit, že umění vznikalo, aby oslavovalo krásu.Když se člověk ponoří do světa umění, může získat pocit, že umění vznikalo, aby oslavovalo krásu.

Dnes žijeme v zajímavé době. Všichni krásu hledáme, vnitřní i vnější, ale dnešní svět krásu neupřednostňuje, ba dokonce někdy i vědomě potlačuje. Dnes musí mít umělec odvahu, aby se přiznal ke kráse. Britský filosof Roger Scruton říká: „Myslím, že ztrácíme krásu a při této ztrátě hrozí nebezpečí ztráty smyslu života.“ Téma umění a designu jsme pro podzimní vydání N&N vybrali právě proto, abychom oslavovali krásu a jedinečnost v malířství, módě, fotografii či architektuře. Protože umění je důležitější, než vědění… Vědění má totiž hranice.

Text Danuše Siering

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

„Evropské Oscary“ v Berlíně ovládla bosenská Aida

Velké vítezství režisérky Jasmily Žbanićové a jejího historického dramatu Quo vadis, Aida? – tak by se dalo popsat sobotní předávání cen European Film Awards, které proběhlo v Berlíně, avšak z velké části online. Mezi nominované se dostal i snímek Myši patří do nebe českých režisérů Jana Bubeníčka a Denisy Grimmové, ten ale nominaci neproměnil.
FB Alexandry Koláčkové
Přečtěte si

Kulturní průvodce na léto do Prahy i Berlína

Sculpture Line 2022 – sochy opět vyrazí do ulic Vše plyne a vše se mění. Další ročník sochařského festivalu Sculpture line se uvelebil na náměstích, prostranstvích a zákoutích českých, moravských a evropských měst, aby i v komplikované společenské situaci demonstroval sílu sochařského umění. Jakousi základnou…

Nejčtenější v kategorii ArtDesign