Pěkně křivý kubismus

Přesně takový je český a slovenský kubistický design, který bude od 30. listopadu k vidění v Českém centru v Berlíně.

Těšit se můžete na ostré hrany, geometrii, vysokou sochařskou kvalitu, ale i na hravost, která k  užitému umění neodmyslitelně patří.

pekne-krivy-ceske-centrum-3

Berlínští kurátoři Wolfgang Binder a Bettina Güldner koncipovali výstavu s  důrazem na jedinečný přístup současných českých a slovenských designerů a zároveň na důležitou roli kubismu v  rámci jejich tvorby.

pekne-krivy-ceske-centrum-5

pekne-krivy-ceske-centrum-4

Výstava bude za přítomnosti autorů zahájena 29. listopadu v  19.00 a pokračovat bude až do 
21. února. Kromě samotné výstavy můžete zajít také na workshop nebo diskuzi s pražskými studenty designu, a pokud byste si chtěli nějaké kousky rovnou pořídit, určitě nevynechejte designový pop-up shop!

pekne-krivy-ceske-centrum

Text Tereza Vacková Foto W. Binder, Ton

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,