Prázdninová designová Praha

Vydejte se na výlet do Prahy a spojte jej s designem. Během prvního srpnového víkendu bude možné obdivovat a nakupovat tvorbu mladých umělců na holešovickém výstavišti. Proběhne totiž letní prázdninový Dyzajn market!

O víkendu 1. a 2. srpna svou tvorbu představí na sto třicet tvůrců z Česka, Slovenska, Maďarska, Rakouska a Německa. Designéři, kteří jsou obvykle i výrobci v jedné osobě, přivezou své produkty rozmanitého zaměření. Takže se můžete těšit na šperky, oblečení, bytové doplňky, batohy, kabelky, papírenské drobnosti, hračky či přírodní kosmetiku.

Nebudou chybět ani zodpovědně pěstované pokojové rostliny, poctivé přípravny občerstvení či výběrová káva z české pražírny. Dyzajn market dává prostor vybraným tvůrcům, kteří splňují přísné požadavky organizátorů na lokální výrobu a zodpovědnost při výběru materiálů k tvorbě.

Snažíme se během jednoho víkendu a jedné akce představit ty nejlepší tvůrce, aby je návštěvníci mohli vidět všechny najednou a nemuseli brouzdat po sto třiceti různých e-shopech. I z toho důvodu, že se často setkáváme s názorem, že dyzajnovou tvorbu je nutné nakupovat osobně a vyslechnout si příběh tvůrce i kousku, který si chcete pořídit,“ říká Olga Velíšková, organizátorka Dyzajn marketu.

Ať už jste z naší hlavní metropole či z jiného koutu Česka, stojí zato se vydat do Prahy a vychutnat si památky bez davů turistů a užít si je tak zvaně všemi smysly. Zajít načerpat kreativní inspiraci do bister a provoněných kaváren či si užít bruch v některé z mnoha pražských restaurací. Udělejte si příjemný prázdninový víkend protkaný kulturou, gastronomií a designem!

Vstup na akci je zdarma, bez bariér a psi jsou vítáni. Více na: dyzajnmarket.com

Mohlo by vás zajímat

Wikimedia Dirk Ingo Franke
Přečtěte si

Neues Ufer, Hauptstrasse a  Bowieho byt v prvním patře vlevo

Neues Ufer – bar, kam chodil David Bowie s Iggy Popem. Vždy jsem chtěl zajít, ale až teprve před pěti lety tam byl poprvé. Hauptstrasse 157, Schöneberg. Zas tam sedím a pozoruji starý závěs a mozaiku na zemi, jako bych se propadal ne do 70. let, ale padesátých, ještě před vybudováním Zdi, která odtud nebyla daleko. David Bowie do těchto míst – bydlel jen o pár metrů dál, v Hauptstrasse 155 – přijíždí na konci roku 1976, trochu unaven z velkých metropolí a neustálého cestování, nepatrně se ztratit.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign