Sám v galerii

Snad lepší načasování, než udělal umělec Alexander Iskin, ani není možné. Alexander, narozen 1990 v Moskvě, žije a pracuje v Berlíně. V květnu připravuje v Museu Mönchehaus v Goslaru sólovýstavu, při které se rozhodl pro zajímavý experiment. Nutno podotknout, že ještě před koronou!

Nechal se dobrovolně zavřít v berlínské galerii Sexauer od 2.2. do 20.3. a zde tvoří dílo pro svoji výstavu. Navštěvovat ho mohou pouze lidé, kteří mu přinesou jídlo nebo pití a múzy, které si vybral. Mohou to být rostliny, zvířata nebo lidé. Tito návštěvníci mají také příležitost být nápomocní při tvorbě uměleckých děl.

Pro ostatní “návštěvníky” nabízí Iskin denně dvě hodiny vysílání ze studia, které je možno sledovat prostřednictvím webové stránky naživo každý den vždy od 17 do 19 h. Tento experiment se také týká fenoménu prezentace a komercializace sebe sama na sociálních sítích. Podle Iskinovy ​​víry to jde ruku v ruce se ztrátou empatie, přirozenosti a autenticity.

Více informací najdete na stránkách galerie nebo přímo u Alexandera.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher