Spor mezi německými rappery je opět před soudem. Mluvil Bushido pravdu?

Německý rapper Bushido
Nově objevená zvuková nahrávka údajně dokazuje, že mezi hudebníky Arafatem Abou-Chakerem a Bushidem k žádnému konfliktu nedošlo. To by mohlo mít zásadní dopad na další jednání u berlínského soudu. V Česku kauza rezonuje díky Bushidovu duetu s Karlem Gottem.

Arafat Abou-Chaker, hlava stejnojmenné rozvětvené zločinecké rodiny, a jeho tři bratři docházejí na berlínský okresní soud už rok a půl. Soud řeší, zda Abou-Chakerova rodina použila při jednání s Bushidem, který chtěl odstoupit ze společného hudebního vydavatelství, vyhrožování a fyzické násilí.

Berlínská justice do procesu podle listu Süddeutsche Zeitung vkládá velké naděje. Oproti jiným procesům proti velkým zločineckým rodinám je zde totiž klíčový svědek: hudebník Bushido, vlastním jménem Anis Ferchichi. Ano, jde o umělce, který byl svého času populární i v Česku, a to díky spolupráci s Karlem Gottem. V roce 2008 s ním nahrál skladbu Für immer jung, která jako základ využívá Gottovu stejnojmennou píseň (v české verzi Být stále mlád, původně Forever young od německých Alphaville).

Bushido proseděl celé měsíce u soudu a informoval ho o vztahu se svým bývalým obchodním partnerem Arafatem Abou-Chakerem. O tom, jak se Abou-Chaker zapojil do hudebního byznysu a co se stalo, když něco nešlo podle jeho plánu. Abou-Chaker se prý objevil v kanceláři labelu, se kterým už Bushido nechtěl spolupracovat, držel pod nosem dvou odpovědných osob dohodu o ukončení pracovního poměru a dal facku osobě třetí, která s podpisem váhala.

Rappeři a jejich vztahy s “rodinou”

Bushidovo svědectví poskytlo cenné vhledy do světa, který je jinak běžnému člověku uzavřen. Jaký vliv mají velké „rodiny“ na německou rapovou scénu a jak jednají s umělci, kteří s nimi mají smlouvu? Abou-Chaker podle Bushida dostal svých 30 % ze zisku a stal se v důsledku toho milionářem.

Nabízí se otázka, zda v příběhu sporu dvou rapperů vše sedí. Bushido totiž velmi rád a dlouhodobě s Abou-Chakerem spolupracoval, chystali se se svými rodinami přestěhovat do jedné vily. Vše se točí kolem základního obvinění: schůzka v lednu 2018, na které Abou-Chaker od Bushida požadoval několik milionů jako určitý druh kompenzace za přestup do jiné hudební stáje a nakonec došlo na násilí. Po Bushidovi prý byla hozena židle a láhev s vodou.

Nahrávky jako důkaz

Nyní se objevil záznam z tohoto setkání, na kterém byli přítomni i dva bratři Abou-Chakerovi. Nahrávka byla pořízena tajně, ale není to nic neobvyklého. V berlínském polosvětě jsou z bezpečnostních důvodů rozhovory často nahrávány. Abou-Chaker je ostatně často u soudu také kvůli mnoha tajně nahraným rozhovorům, nalezeným v jeho mobilním telefonu. Podle informací bulvárního týdeníku Stern je na této nahrávce slyšet něco úplně jiného, poměrně harmonický dvouhodinový rozhovor. To by byla pro důvěryhodnost nejdůležitějšího svědka Bushida těžká rána.

Předsedající soudce nahrávku obdržel, ale zatím si ji nepřehrál. Musí se totiž vyjasnit, o jakou nahrávku vlastně jde a zda je vůbec možné ji použít u soudu jako důkaz. Právník Bushida tvrdí, že nahrávku někdo zmanipuloval, možná i zfalšoval v nahrávacím studiu. Sám Bushido to nekomentuje a na Instagramu ujišťuje, že si u soudu bude stát za svým.

Úvodní foto: © Superbass / CC-BY-SA-4.0 (via Wikimedia Commons)

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v nezařazených

Aktuálně na českém webu


Aktuálně na německém webu

Geheimnisse von Míla Fürstová in Hradec Králové

       ·   07.05.2024
Sie ist eine der bedeutendsten zeitgenössischen Künstlerpersönlichkeiten. Sie stammt aus Tschechien, lebt seit dreißig Jahren in Großbritannien. Ihre Werke befinden sich in den Sammlungen von Königin Elisabeth II. und dem V&A Museum in London: die

Von einer Punkprinzessin zur Geschäftsfrau 

       ·   23.04.2024
Gloria von Thurn und Taxis, einstige Punk-Prinzessin, mit toupiertem Haar und grellem Make-up, füllte in den 1980er Jahren die Titelseiten nicht nur der deutschen Presse. Nach dem plötzlichen Tod ihres Mannes Johannes von Thurn und