Styloví důchodci, za kterými se otáčí celý Berlín

Berlín byl vždy městem protkaným originálním stylem a módními výstřelky. Pozoruhodný pár Britt Kanja a Günther Krabbenhöft však posunuli hranice stylu na jinou úroveň. Pokaždé, když vyrazí do víru velkoměsta, vypadá to, jako by měli právě namířeno na Fashion Week.

Oběma je více než 70 let, ovšem to je nezastavilo, aby se stali nejen berlínskými módními ikonami, ale i hitem internetu. Oba je dohromady sleduje více než 100 tisíc fanoušků napříč sociálními sítěmi a jejich počet neustále stoupá.

Navzdory svému věku žijí aktivní život, navštěvují nesčetné kulturní akce, společenské události, ale také to dokážou roztočit na parketu jako za mlada. Kamkoliv jdou, vyčnívají z davu, a to díky svému nenapodobitelnému vkusu a způsobu oblékání. 

Günther se stal slavným již před lety, kdy si vysloužil přezdívku “hipster děda”. Málokdo už ale ví, že se dříve živil jako šéfkuchař. „Nikdy jsem nebyl rebel, dělal jsem to, co mi rodiče řekli,” svěřil se Günther. Vždycky měl však cit a nadšení pro módu. „Když jsem přišel před 30 lety do Kreuzbergu, oblékal jsem se hlavně do černé, ale vždy s osobitým vkusem,” dodává. Během let se jeho osobnost měnila a s ní i styl oblékání. Jak sám říká, je to vše o harmonii mezi tím, co je uvnitř a co je venku.

Jeho přítelkyně Britt nezůstává pozadu a doplňuje ho modely, za které by se nestyděla ani Grace Kelly. Až budete někdy procházet ulice Berlína, pozorně se dívejte, možná se vám poštěstí vidět tento extraordinérní pár na vlastní oči.

Více najdete zde.
Článek o berlínské módě najdete si můžete přečíst tady.

Foto: Facebook / Britt Kanja

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Se Zdeňkem Pohlreichem o lahůdkách německé kuchyně

       ·   27.11.2023
Jeho jméno je synonymem pro kvalitní gastronomii. Zdeněk Pohlreich svými televizními pořady změnil český pohled na pohostinství. Umí být nekompromisní, mnoho lidí s ním nemusí souhlasit, ale zůstává svůj. S N&N mluvil o české a německé

Box ve fotografiích

       ·   13.11.2023
Galerie Bene Taschen představuje výstavu Boxing renomovaného amerického fotografa Larryho Finka. Fotografie upoutají pozornost na transatlantický box na přelomu 80. a 90. let a oslavují ikonické momenty boxerských legend, jako jsou Mike Tyson a Jimmy Jacobs.

Aktuálně na německém webu

Alien auf Hluboká

       ·   16.10.2023
Das Thema Tod, Sexualität und Technologie. Und ein Oscar für visuelle Effekte für Alien. Bis zum 19. November findet in Hluboká nad Vltavou die Ausstellung Proměny /Metamorphosen. Der Autor ist der weltberühmte Schweizer, Hans Ruedi