Styloví důchodci, za kterými se otáčí celý Berlín

Berlín byl vždy městem protkaným originálním stylem a módními výstřelky. Pozoruhodný pár Britt Kanja a Günther Krabbenhöft však posunuli hranice stylu na jinou úroveň. Pokaždé, když vyrazí do víru velkoměsta, vypadá to, jako by měli právě namířeno na Fashion Week.

Oběma je více než 70 let, ovšem to je nezastavilo, aby se stali nejen berlínskými módními ikonami, ale i hitem internetu. Oba je dohromady sleduje více než 100 tisíc fanoušků napříč sociálními sítěmi a jejich počet neustále stoupá.

Navzdory svému věku žijí aktivní život, navštěvují nesčetné kulturní akce, společenské události, ale také to dokážou roztočit na parketu jako za mlada. Kamkoliv jdou, vyčnívají z davu, a to díky svému nenapodobitelnému vkusu a způsobu oblékání. 

Günther se stal slavným již před lety, kdy si vysloužil přezdívku “hipster děda”. Málokdo už ale ví, že se dříve živil jako šéfkuchař. „Nikdy jsem nebyl rebel, dělal jsem to, co mi rodiče řekli,” svěřil se Günther. Vždycky měl však cit a nadšení pro módu. „Když jsem přišel před 30 lety do Kreuzbergu, oblékal jsem se hlavně do černé, ale vždy s osobitým vkusem,” dodává. Během let se jeho osobnost měnila a s ní i styl oblékání. Jak sám říká, je to vše o harmonii mezi tím, co je uvnitř a co je venku.

Jeho přítelkyně Britt nezůstává pozadu a doplňuje ho modely, za které by se nestyděla ani Grace Kelly. Až budete někdy procházet ulice Berlína, pozorně se dívejte, možná se vám poštěstí vidět tento extraordinérní pár na vlastní oči.

Více najdete zde.
Článek o berlínské módě najdete si můžete přečíst tady.

Foto: Facebook / Britt Kanja

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Do Brna za současným designem a svítícím mrakem

Co všechno je možné udělat pro design? Na to hledá odpověď Moravská galerie v Brně, která po téměř tříleté rekonstrukci znovuotevřela budovu Uměleckoprůmyslového muzea. Nové prostory provází i nový koncept, který napoví, co přesně v expozicích najdete – Art Design Fashion, tedy jména jako je Maxim Velčovský, Liběna Rochová, Jíří Pelcl a mnoho dalších významných současných designérů.
Přečtěte si

Fenomén DEFA: Filmový vhled do témat, o nichž se v NDR mluvilo jen šeptem

Homosexualita, krize bydlení, kriminalita ani další problémy v socialistickém světě oficiálně neexistovaly. Jejich veřejná kritika i pouhá diskuze o nich byla nejen ve východním Německu tabu a systém se všechny problematické společenské otázky snažil zamést pod koberec. I přesto se však řada tvůrců z východoněmeckého filmového studia DEFA (Deutsche Film-Aktiengesenschaft) snažila tato témata ve svých filmech zpracovávat, samozřejmě s rizikem postihů jako je vyloučení z vývozu nebo zákaz projekce v kinech.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign