Styloví důchodci, za kterými se otáčí celý Berlín

Berlín byl vždy městem protkaným originálním stylem a módními výstřelky. Pozoruhodný pár Britt Kanja a Günther Krabbenhöft však posunuli hranice stylu na jinou úroveň. Pokaždé, když vyrazí do víru velkoměsta, vypadá to, jako by měli právě namířeno na Fashion Week.

Oběma je více než 70 let, ovšem to je nezastavilo, aby se stali nejen berlínskými módními ikonami, ale i hitem internetu. Oba je dohromady sleduje více než 100 tisíc fanoušků napříč sociálními sítěmi a jejich počet neustále stoupá.

Navzdory svému věku žijí aktivní život, navštěvují nesčetné kulturní akce, společenské události, ale také to dokážou roztočit na parketu jako za mlada. Kamkoliv jdou, vyčnívají z davu, a to díky svému nenapodobitelnému vkusu a způsobu oblékání. 

Günther se stal slavným již před lety, kdy si vysloužil přezdívku “hipster děda”. Málokdo už ale ví, že se dříve živil jako šéfkuchař. „Nikdy jsem nebyl rebel, dělal jsem to, co mi rodiče řekli,” svěřil se Günther. Vždycky měl však cit a nadšení pro módu. „Když jsem přišel před 30 lety do Kreuzbergu, oblékal jsem se hlavně do černé, ale vždy s osobitým vkusem,” dodává. Během let se jeho osobnost měnila a s ní i styl oblékání. Jak sám říká, je to vše o harmonii mezi tím, co je uvnitř a co je venku.

Jeho přítelkyně Britt nezůstává pozadu a doplňuje ho modely, za které by se nestyděla ani Grace Kelly. Až budete někdy procházet ulice Berlína, pozorně se dívejte, možná se vám poštěstí vidět tento extraordinérní pár na vlastní oči.

Více najdete zde.
Článek o berlínské módě najdete si můžete přečíst tady.

Foto: Facebook / Britt Kanja

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,