Vary do každého kina. Začíná přehlídka toho nejlepšího z karlovarského festivalu

Předpremiéra očekávaného českého dokumentu, snímky ze soutěže festivalu v Cannes i pocta Jeanu Paulu Belmondovi. V takovém duchu se letos ponesou ozvěny karlovarského filmového festivalu, které se chystají do 38 českých kin. Přehlídka Tady Vary začíná už v úterý 30. listopadu.

Přehlídka toho nejlepšího z karlovarského festivalu přináší i filmy z letošního festivalu v Cannes

Šest filmů vybraných programovým oddělením MFF Karlovy Vary bude v kinech od Brandýsa nad Labem po Zábřeh k vidění ve dnech od 30. listopadu do 2. prosince, vždy jen jednou a v každém kinosále ve stejný čas. 

Zahájí Helena Třeštíková 

O slavnostní zahájení druhého ročníku Tady Vary se postará 30. listopadu v 17:00 předpremiéra nového filmu Heleny Třeštíkové René – Vězeň svobody, který navazuje na dokumentární portrét René z roku 2008. Režisérka filmu i jeho protagonista, nenapravitelný delikvent a glosátor René, se po projekci zúčastní debaty v pražském kině Světozor, kterou pořadatelé přenášejí online i do všech dalších sálů. Pokud na film nepůjdete do Světozoru, ale do jiného kina, můžete své dotazy do diskuze posílat přes speciální aplikaci Slido

Andrea Bartošková a Jiří Bartoška Foto: kviff.com

Hvězdy z Cannes

Velké ohlasy vzbudily na festivalu i tři snímky z tradiční sekce Horizonty, které měly letos premiéru v hlavní soutěži festivalu v Cannes. Určitě by vám neměl uniknout snímek Kupé č. 6, který vznikl v koprodukci Finska, Německa, Estonska a Ruska, a který si z canneského festivalu odvezl Velkou cenu poroty. Romantická komedie o finské studentce a nerudném ruském horníkovi se promítá ve středu 1. prosince v 17:00, a i po ní následuje debata s režisérem Juho Kuosmanenem, která proběhne online. 

O den později můžete ve 20:00 zajít na film Nejhorší člověk na světě, který balancuje na hraně romantické komedie a dramatu. Jeho hlavní hrdinka Julie se v životě neustále hledá a její představitelce Renate Reinsve se její ztvárnění povedlo natolik, že si za svůj výkon z canneského festivalu odvezla cenu pro nejlepší herečku.Trojici filmů z Cannes uzavírá historické erotické drama Benedetta o zázracích, touze a intrikách v nejvyšších patrech italské církve. Po přehlídce Tady Vary (film se promítá 30. listopadu ve 20:00) vstoupí snímek i do klasické české distribuce. 

Atmosféra TADY VARY ve vašem kině. Foto: kviff.com

Velký svůdce a šéfkuchař

Všem milovníkům Jeana Paula Belmonda a jeho kultovní role Boba Saint-Clara jistě udělá radost projekce komedie Muž z Acapulca, která je poctou této letos zesnulé herecké legendě. Příběh nepřemožitelného agenta, milovníka žen a autora brakových románů můžete s jedinečným dabingem Jana Třísky vidět 2. prosince v 17:00.

Posledním filmem festivalové šestice Tady Vary je britský jednozáběrový Bod varu, který bodoval v diváckém hlasovaní a na festivalu získal zvláštní uznání pro herečku Vinette Robinson. Trefný a svižný snímek z prostředí gastrobyznysu o tíze pracovního stresu měl na letošním karlovarském festivalu světovou premiéru a k vidění bude 1. prosince ve 20:00. Po uvedení ve zmíněné přehlídce se na plátnech českých kin nejspíš znovu neobjeví. 

Vstupenky na všech šest vybraných filmů seženete přímo v jednotlivých kinech.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,