Vary do každého kina. Začíná přehlídka toho nejlepšího z karlovarského festivalu

Předpremiéra očekávaného českého dokumentu, snímky ze soutěže festivalu v Cannes i pocta Jeanu Paulu Belmondovi. V takovém duchu se letos ponesou ozvěny karlovarského filmového festivalu, které se chystají do 38 českých kin. Přehlídka Tady Vary začíná už v úterý 30. listopadu.

Přehlídka toho nejlepšího z karlovarského festivalu přináší i filmy z letošního festivalu v Cannes

Šest filmů vybraných programovým oddělením MFF Karlovy Vary bude v kinech od Brandýsa nad Labem po Zábřeh k vidění ve dnech od 30. listopadu do 2. prosince, vždy jen jednou a v každém kinosále ve stejný čas. 

Zahájí Helena Třeštíková 

O slavnostní zahájení druhého ročníku Tady Vary se postará 30. listopadu v 17:00 předpremiéra nového filmu Heleny Třeštíkové René – Vězeň svobody, který navazuje na dokumentární portrét René z roku 2008. Režisérka filmu i jeho protagonista, nenapravitelný delikvent a glosátor René, se po projekci zúčastní debaty v pražském kině Světozor, kterou pořadatelé přenášejí online i do všech dalších sálů. Pokud na film nepůjdete do Světozoru, ale do jiného kina, můžete své dotazy do diskuze posílat přes speciální aplikaci Slido

Andrea Bartošková a Jiří Bartoška Foto: kviff.com

Hvězdy z Cannes

Velké ohlasy vzbudily na festivalu i tři snímky z tradiční sekce Horizonty, které měly letos premiéru v hlavní soutěži festivalu v Cannes. Určitě by vám neměl uniknout snímek Kupé č. 6, který vznikl v koprodukci Finska, Německa, Estonska a Ruska, a který si z canneského festivalu odvezl Velkou cenu poroty. Romantická komedie o finské studentce a nerudném ruském horníkovi se promítá ve středu 1. prosince v 17:00, a i po ní následuje debata s režisérem Juho Kuosmanenem, která proběhne online. 

O den později můžete ve 20:00 zajít na film Nejhorší člověk na světě, který balancuje na hraně romantické komedie a dramatu. Jeho hlavní hrdinka Julie se v životě neustále hledá a její představitelce Renate Reinsve se její ztvárnění povedlo natolik, že si za svůj výkon z canneského festivalu odvezla cenu pro nejlepší herečku.Trojici filmů z Cannes uzavírá historické erotické drama Benedetta o zázracích, touze a intrikách v nejvyšších patrech italské církve. Po přehlídce Tady Vary (film se promítá 30. listopadu ve 20:00) vstoupí snímek i do klasické české distribuce. 

Atmosféra TADY VARY ve vašem kině. Foto: kviff.com

Velký svůdce a šéfkuchař

Všem milovníkům Jeana Paula Belmonda a jeho kultovní role Boba Saint-Clara jistě udělá radost projekce komedie Muž z Acapulca, která je poctou této letos zesnulé herecké legendě. Příběh nepřemožitelného agenta, milovníka žen a autora brakových románů můžete s jedinečným dabingem Jana Třísky vidět 2. prosince v 17:00.

Posledním filmem festivalové šestice Tady Vary je britský jednozáběrový Bod varu, který bodoval v diváckém hlasovaní a na festivalu získal zvláštní uznání pro herečku Vinette Robinson. Trefný a svižný snímek z prostředí gastrobyznysu o tíze pracovního stresu měl na letošním karlovarském festivalu světovou premiéru a k vidění bude 1. prosince ve 20:00. Po uvedení ve zmíněné přehlídce se na plátnech českých kin nejspíš znovu neobjeví. 

Vstupenky na všech šest vybraných filmů seženete přímo v jednotlivých kinech.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign