VR all in this together

Toto do dnešní doby opravdu pasuje. “VR all in this together“ se nazývá dílo berlínské umělkyně Biancy Kennedy. Bianca nejenže úžasně kreslí, ale také pracuje s technologiemi virtuální reality a animací.

Dva roky se zabývala jedním tématem – vanou. O vaně, o tomto jedinečném nezaměnitelném zvláštním místě, se dá skutečně dlouho filozofovat. A to přímo ve vaně.

Bianca Kennedy.

Všechno to začalo analýzou, jak pracují s vanou filmaři. Když je k dispozici vana, často tvoří klíčovou scénu. Přitom je to intimní místo: každý je nahý, všichni vypadají stejně. V jejím projektu divák doslova leze do vany s ostatními. Intenzivní zážitek, ano, i doma!

Na to, jak VR z vany vypadá, se můžete podívat tady:

Mohlo by vás zajímat

Wikimedia Dirk Ingo Franke
Přečtěte si

Neues Ufer, Hauptstrasse a  Bowieho byt v prvním patře vlevo

Neues Ufer – bar, kam chodil David Bowie s Iggy Popem. Vždy jsem chtěl zajít, ale až teprve před pěti lety tam byl poprvé. Hauptstrasse 157, Schöneberg. Zas tam sedím a pozoruji starý závěs a mozaiku na zemi, jako bych se propadal ne do 70. let, ale padesátých, ještě před vybudováním Zdi, která odtud nebyla daleko. David Bowie do těchto míst – bydlel jen o pár metrů dál, v Hauptstrasse 155 – přijíždí na konci roku 1976, trochu unaven z velkých metropolí a neustálého cestování, nepatrně se ztratit.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign