Výstava v berlínském stylu

Made in Berlin — tak se jmenuje výstava, která právě probíhá v Galerii Camera Work.

Fotovýstava o Berlíně, s prácemi více než 20 německých a mezinárodních fotoumělců, zaujme každého, koho zajímá nejen Berlín jako město, ale také jeho architektura, subkultury, prominenti a módní svět. Najdeš zde práce umělců jako například Anton Corbijn, David LaChapelle nebo berlínskou legendu Jim Rakete.

made-in-berlin-5

made-in-berlin-2

made-in-berlin-3

Galerie Camera Work byla založena v roce 1997 a od té doby se stala jednou z předních světových galerií fotografického umění. Camera Work vystavuje nejen ty nejznámější fotoumělce, ale rovněž dává prostor mladým současným fotografům. Zastupuje jména jako Tina Berning & Michelangelo Di Battista, Nick Brandt, David Drebin, Jean-Baptiste Huynh, Eugenio Recuenco, Martin Schoeller a Christian Tagliaviniho. Galerie Camera Work je pravidelně zastoupena na nejvýznamějších světových fotografických veletrzích v Paříži, Londýně, Shanghai a Photofairs v San Franciscu.

made-in-berlin-4

made-in-berlin-6

made-in-berlin-7

made-in-berlin-8

Výstava Made in Berlin je k vidění až do 25. srpna, úterý—sobota, 11—18 hodin, Kantstrasse 149, vstup volný.
camerawork.de

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

V českých kinech se opět bude mluvit německy! Začíná patnáctý Das Filmfest

Oslava německy mluveného filmu Das Filmfest přichází už popatnácté do pražských a brněnských kin a představí aktuální snímky z německé, rakouské a švýcarské produkce. Filmy od oscarových režisérů i debutujících filmařů se věnují například historickým tématům nebo komplikovaným rodinným vazbám. Zajít na ně můžete od 20. října do 7. listopadu.
Přečtěte si

Jaroslav Rudiš: Spojují nás dějiny, vlaky, pivo, ale i samota

Jaroslav Rudiš je jedním z nejúspěšnějších českých spisovatelů v tomto tisíciletí. Úspěšné byly i filmy podle jeho knih, k nimž napsal scénář (Alois Nebel, Grandhotel), zároveň je i autorem divadelních a rozhlasových her. Nyní dlouhodobě žije v Berlíně a svoji poslední vysoce oceňovanou knihu Winterbergova poslední cesta napsal v němčině. Po třech letech vyšla letos na podzim v češtině krátce poté, co ho německý prezident vyznamenal Záslužným řádem Spolkové republiky Německo.

Nejčtenější v kategorii Society