ZÁŘÍ: Kam vyrazit v Praze a Berlíně

Obě metropole se po skončení prázdnin hlásí s řadou zajímavých kulturních eventů, kde nechybí gastronomie, umění ani architektura. Je z čeho vybírat a my vám proto přinášíme naše redakční tipy na akce, které nás v Praze a Berlíně nejvíce zaujaly. Kam se vydáte vy?

Foto: Berlin Art Week.

PRAHA

Burgerfest 2020

Na pražském Výstavišti v Holešovicích se v září uskuteční již 9. ročník Burgerfestu. Čekají vás burgery, kapely a mašiny. Poprvé v historii se Burgerfest spojí s dalším legendárním festivalem všech milovníků svobody a benzínu – Prague Harley Days a projektem Koncert pro 10 milionů. Posláním Burgerfestu je dokázat, že i tradiční americké jídlo, jakým burger je, má své místo v kvalitní gastronomii. 

Kdy: 4. září 2020 10:00 – 6. září 2020 18:00
Kde: Výstaviště Praha Holešovice
Více ZDE.

Open House Praha 2020

Nezisková organizace Open House Praha, z. ú. pořádá výjimečnou událost, která vám umožní navštívit 73 budov a prostorů spolu s doprovodným programem. 6. ročník Open House Praha 2020 otevírá město všem a chce, aby lidé jeho architekturu a veřejný prostor poznávali v širších urbanistických, historických a kulturních souvislostech. Architektura je součástí našeho každodenního života a díky Open House Praha ji můžete objevovat netradičním způsobem.

Kdy: 5. – 6. září 2020
Kde: Různé lokality v Praze
Více ZDE.

United Islands 2020

Druhý víkend v září bude patřit multižánrovému hudebnímu festivalu United Islands of Prague. Ten se letos koná již po sedmnácté a přichází s řadou novinek. Mimo změny termínu se na festival mohou diváci těšit nově v areálu Výstaviště Praha Holešovice. Akce letos proběhne v “Deutsche Edition” tedy v německé edici a nebude tak chybět produkce talentovaných hudebníků z našeho sousedního státu.

Kdy: 12. – 13. září 2020
Kde: Výstaviště Praha Holešovice
Více ZDE.

Pinot Swings – festival vína a hudby

Nejlepší pinotový festival pod širým nebem – stánky, grilování, muzika, zábava. Čeká na vás nabídka 50 druhů vín z pinotových odrůd: Pinot blanc, Pinot gris a Pinot noir. Pro potěchu a radost duše bude hrát swing. Kromě skvělé degustace a hudby budete moci zakusit speciální “pinot friendly” občerstvení, které zajišťuje šéfkuchař Vinografu, Dušan Mackovič.

Kdy: 17. září 2020 v 17 h
Kde: Senovážné náměstí 23
Více ZDE.

Radnice dokořán 2020

Speciální prohlídka k výročí založení Staroměstské radnice – prohlédněte si její historické interiéry, středověké podzemí i běžně nepřístupné svatební síně. Výklad doplní hudební i dramatická vystoupení, projekce historických snímků nebo ukázka svatebního obřadu. Netradiční prohlídku završí zábavný kvíz o věcné ceny a poukaz na prohlídku běžně nepřístupného mechanismu orloje.

Kdy: 20. září 2020
Kde: Staroměstské náměstí
Více ZDE.

BERLÍN

Lollapalooza Festival

Legendární festival přináší hudbu, umění, gastronomii a mnohem víc. Letos se mohou návštěvníci těšit na hvězdy, jakou jsou Rage Against The Machine, Miley Cyrus, Dj Snake nebo Die Antwoord. Rozlehlý Olympiapak, kde se festival koná, nabízí také Fashionpaloozu, která představí módní značky a návrháře. A na své si přijdou i děti. Pro ně je tu připravená Kidzapalooza se speciálním programem.

Kdy: 5. – 6. září 2020
Kde: Olympiapark Berlin, Olympischer Platz 1
Více ZDE.

Berlin Biennale

Každoročně Berlin Biennale promění různé lokace ve městě na galerie moderního umění. V otevřených prostorech se vystavuje a experimentuje s nejnovějšími trendy uměleckého světa. Tato “art lab” má za cíl nabídnout mladým umělcům možnost prezentovat svou práci veřejnosti.

Kdy: 5. září 2020 – 1. října 2020
Kde: Berlín, různé lokace
Více ZDE.

Berlin Art Week

Berlin Art Week je skvělá příležitost pro všechny nadšence do umění objevit a diskutovat práci mezinárodních i berlínských umělců, kteří svá díla vystaví ve stovkách galerií. Tento festival kombinuje různé akce jako například umělecké veletrhy “art berlin” a “Positions Berlin”. Návštěvníci mohou shlédnout četné výstavy, prezentace a vystoupení a setkat se se samotnými umělci, sběrateli, majiteli galerií či kurátory.

Kdy: 9. – 13. září 2020
Kde: Berlín, různé lokace
Více ZDE.

Art Essenz 2020

Od 10. do 12. září se Sony Center opět promění v open-air uměleckou galerii. Dvacet dva místních i mezinárodních vizuálních umělců osobně představí fotografie, malby, koláže, grafiky, sochy a umělecké instalace. Art Essenz nabízí přímý kontakt s moderním uměním. Všechna vystavená díla je možno zakoupit přímo od jejich autorů.

Kdy: 10. – 12. září 2020
Kde: Sony Center, Berlín
Více ZDE.

Festival světel

Jednou za rok se nejslavnější berlínské monumenty stanou plátnem pro spektakulární podívanou plnou video projekcí. Do světelného hávu se obléknou významné památky jako je Brandenburgská brána, Berlínská katedrála nebo Funkturm. Mnoho mezinárodních umělců využilo tuto příležitost, aby mohlo prezentovat svou práci na nejznámějších budovách světa a nabídlo tak divákům nezapomenutelný zážitek.

Kdy: 11. – 20. září 2020
Kde: Berlín, různé lokace
Více ZDE.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,