ZOO Praha opět představuje něco ze svých NEJ

Jedná se konkrétně o zatím největší vystavenou sbírku pralesniček neboli šípových žab u nás a mezi třiceti vystavenými druhy najdete i ty nejjedovatější a nejmenší na světě.Jedná se konkrétně o zatím největší vystavenou sbírku pralesniček neboli šípových žab u nás a mezi třiceti vystavenými druhy najdete i ty nejjedovatější a nejmenší na světě.

V rámci unikátní výstavy, která potrvá v Galerii Gočárovy domy do 20. října, probíhá každou neděli také komentovaná prohlídka a workshop o životě žab.

zoo-praha-zaby

Kromě výstavy chystá ZOO na září i další zajímavosti. Hned sedmého oslaví Mezinárodní den supů a kondorů, kdy proběhne i speciální krmení a doprovodný program. Sobota 21. potom bude patřit gorilám. Jejich den můžete v ZOO oslavit od 10 do 16 hodin.

zoo-praha-sup-orel

Jsem milovníkem želv a mým osobním tipem jsou proto jednoznačně melounové středy. Podle názvu je určitě jasné, na čem si želvy obrovské a sloní ve svém pavilonu pochutnávají. Tuhle letní specialitu můžete sledovat každou středu až do konce září.

zelva-zoo-prahy-meloun-2

Více ze života zvířat najdete na: www.zoopraha.cz

Text Tereza Vacková Foto Zoo Praha

Mohlo by vás zajímat

Foto: archiv
Přečtěte si

Před Ruskem jsme varovali, ale Berlín to nechtěl slyšet

Často slýcháme, že jedním z důvodů pro Putinovo rozhodnutí zahájit svou “ruskou válku” byla skutečnost, že Západ ve svém hodnocení Ruska a jeho záměrů zanedbal historické zkušenosti Východu či spíše střední Evropy. Kdyby tomu bylo jinak a Západ by více naslouchal zejména Polsku a Pobaltí, mohla být dnešní situace jak na ukrajinském bojišti, tak i na Západě jiná.

Nejčtenější v kategorii Society