ZOO Praha opět představuje něco ze svých NEJ

Jedná se konkrétně o zatím největší vystavenou sbírku pralesniček neboli šípových žab u nás a mezi třiceti vystavenými druhy najdete i ty nejjedovatější a nejmenší na světě.Jedná se konkrétně o zatím největší vystavenou sbírku pralesniček neboli šípových žab u nás a mezi třiceti vystavenými druhy najdete i ty nejjedovatější a nejmenší na světě.

V rámci unikátní výstavy, která potrvá v Galerii Gočárovy domy do 20. října, probíhá každou neděli také komentovaná prohlídka a workshop o životě žab.

zoo-praha-zaby

Kromě výstavy chystá ZOO na září i další zajímavosti. Hned sedmého oslaví Mezinárodní den supů a kondorů, kdy proběhne i speciální krmení a doprovodný program. Sobota 21. potom bude patřit gorilám. Jejich den můžete v ZOO oslavit od 10 do 16 hodin.

zoo-praha-sup-orel

Jsem milovníkem želv a mým osobním tipem jsou proto jednoznačně melounové středy. Podle názvu je určitě jasné, na čem si želvy obrovské a sloní ve svém pavilonu pochutnávají. Tuhle letní specialitu můžete sledovat každou středu až do konce září.

zelva-zoo-prahy-meloun-2

Více ze života zvířat najdete na: www.zoopraha.cz

Text Tereza Vacková Foto Zoo Praha

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,