ZOO Praha opět představuje něco ze svých NEJ

Jedná se konkrétně o zatím největší vystavenou sbírku pralesniček neboli šípových žab u nás a mezi třiceti vystavenými druhy najdete i ty nejjedovatější a nejmenší na světě.Jedná se konkrétně o zatím největší vystavenou sbírku pralesniček neboli šípových žab u nás a mezi třiceti vystavenými druhy najdete i ty nejjedovatější a nejmenší na světě.

V rámci unikátní výstavy, která potrvá v Galerii Gočárovy domy do 20. října, probíhá každou neděli také komentovaná prohlídka a workshop o životě žab.

zoo-praha-zaby

Kromě výstavy chystá ZOO na září i další zajímavosti. Hned sedmého oslaví Mezinárodní den supů a kondorů, kdy proběhne i speciální krmení a doprovodný program. Sobota 21. potom bude patřit gorilám. Jejich den můžete v ZOO oslavit od 10 do 16 hodin.

zoo-praha-sup-orel

Jsem milovníkem želv a mým osobním tipem jsou proto jednoznačně melounové středy. Podle názvu je určitě jasné, na čem si želvy obrovské a sloní ve svém pavilonu pochutnávají. Tuhle letní specialitu můžete sledovat každou středu až do konce září.

zelva-zoo-prahy-meloun-2

Více ze života zvířat najdete na: www.zoopraha.cz

Text Tereza Vacková Foto Zoo Praha

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Se Zdeňkem Pohlreichem o lahůdkách německé kuchyně

       ·   27.11.2023
Jeho jméno je synonymem pro kvalitní gastronomii. Zdeněk Pohlreich svými televizními pořady změnil český pohled na pohostinství. Umí být nekompromisní, mnoho lidí s ním nemusí souhlasit, ale zůstává svůj. S N&N mluvil o české a německé

Box ve fotografiích

       ·   13.11.2023
Galerie Bene Taschen představuje výstavu Boxing renomovaného amerického fotografa Larryho Finka. Fotografie upoutají pozornost na transatlantický box na přelomu 80. a 90. let a oslavují ikonické momenty boxerských legend, jako jsou Mike Tyson a Jimmy Jacobs.

Aktuálně na německém webu