Aukční rekord Patrika Hábla v Sotheby’s

Patrik Hábl je v současnosti žádaným umělcem u nás i v zahraničí. Důkazem je i to, že si ho do světového výběru současného umění letos opět vybrala londýnská aukční síň Sotheby’s. A výsledek? Nad očekávání!

Obraz s názvem Blue Landscapes je považován za autorovo iniciační dílo, které bylo vystaveno například v Miláně, Japonsku nebo na veletrhu Art Basel. Dnes odpoledne byl tento obraz vydražen za částku 6 875 liber, což je Háblův aukční rekord za jeden obraz.

V loňském roce vybrala Sotheby’s Háblův diptych Black Composition I+II, tehdy do aukce s názvem 20th Century Different Perspective. Dnes se jeho jméno objevilo v aukci Contemporary Art Online, přičemž mu společnost dělala jména jako Keith Haring, Gerhard Richter nebo David Hockney. Kromě velkého aukčního úspěchu slaví Patrik Hábl ještě jedno statistické prvenství – je prvním žijícím českým malířem, jehož tvorba se opakovaně objevila ve světovém výběru současného umění Sotheby’s. Jeho další dílo by měla tato aukční síň zařadit do aukce opět v srpnu.

A to není jediná věc, na kterou se můžeme těšit! Patrik Hábl plánuje také tři samostatné výstavy (samozřejmě až pomine koronavirová krize), kde si budeme jeho díla moci prohlédnout v různých souborech a kontextech.

Pro více informací sledujte webové stránky.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Se Zdeňkem Pohlreichem o lahůdkách německé kuchyně

       ·   27.11.2023
Jeho jméno je synonymem pro kvalitní gastronomii. Zdeněk Pohlreich svými televizními pořady změnil český pohled na pohostinství. Umí být nekompromisní, mnoho lidí s ním nemusí souhlasit, ale zůstává svůj. S N&N mluvil o české a německé

Box ve fotografiích

       ·   13.11.2023
Galerie Bene Taschen představuje výstavu Boxing renomovaného amerického fotografa Larryho Finka. Fotografie upoutají pozornost na transatlantický box na přelomu 80. a 90. let a oslavují ikonické momenty boxerských legend, jako jsou Mike Tyson a Jimmy Jacobs.

Aktuálně na německém webu

Alien auf Hluboká

       ·   16.10.2023
Das Thema Tod, Sexualität und Technologie. Und ein Oscar für visuelle Effekte für Alien. Bis zum 19. November findet in Hluboká nad Vltavou die Ausstellung Proměny /Metamorphosen. Der Autor ist der weltberühmte Schweizer, Hans Ruedi