Aukční rekord Patrika Hábla v Sotheby’s

Patrik Hábl je v současnosti žádaným umělcem u nás i v zahraničí. Důkazem je i to, že si ho do světového výběru současného umění letos opět vybrala londýnská aukční síň Sotheby’s. A výsledek? Nad očekávání!

Obraz s názvem Blue Landscapes je považován za autorovo iniciační dílo, které bylo vystaveno například v Miláně, Japonsku nebo na veletrhu Art Basel. Dnes odpoledne byl tento obraz vydražen za částku 6 875 liber, což je Háblův aukční rekord za jeden obraz.

V loňském roce vybrala Sotheby’s Háblův diptych Black Composition I+II, tehdy do aukce s názvem 20th Century Different Perspective. Dnes se jeho jméno objevilo v aukci Contemporary Art Online, přičemž mu společnost dělala jména jako Keith Haring, Gerhard Richter nebo David Hockney. Kromě velkého aukčního úspěchu slaví Patrik Hábl ještě jedno statistické prvenství – je prvním žijícím českým malířem, jehož tvorba se opakovaně objevila ve světovém výběru současného umění Sotheby’s. Jeho další dílo by měla tato aukční síň zařadit do aukce opět v srpnu.

A to není jediná věc, na kterou se můžeme těšit! Patrik Hábl plánuje také tři samostatné výstavy (samozřejmě až pomine koronavirová krize), kde si budeme jeho díla moci prohlédnout v různých souborech a kontextech.

Pro více informací sledujte webové stránky.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,