Aukční rekord Patrika Hábla v Sotheby’s

Patrik Hábl je v současnosti žádaným umělcem u nás i v zahraničí. Důkazem je i to, že si ho do světového výběru současného umění letos opět vybrala londýnská aukční síň Sotheby’s. A výsledek? Nad očekávání!

Obraz s názvem Blue Landscapes je považován za autorovo iniciační dílo, které bylo vystaveno například v Miláně, Japonsku nebo na veletrhu Art Basel. Dnes odpoledne byl tento obraz vydražen za částku 6 875 liber, což je Háblův aukční rekord za jeden obraz.

V loňském roce vybrala Sotheby’s Háblův diptych Black Composition I+II, tehdy do aukce s názvem 20th Century Different Perspective. Dnes se jeho jméno objevilo v aukci Contemporary Art Online, přičemž mu společnost dělala jména jako Keith Haring, Gerhard Richter nebo David Hockney. Kromě velkého aukčního úspěchu slaví Patrik Hábl ještě jedno statistické prvenství – je prvním žijícím českým malířem, jehož tvorba se opakovaně objevila ve světovém výběru současného umění Sotheby’s. Jeho další dílo by měla tato aukční síň zařadit do aukce opět v srpnu.

A to není jediná věc, na kterou se můžeme těšit! Patrik Hábl plánuje také tři samostatné výstavy (samozřejmě až pomine koronavirová krize), kde si budeme jeho díla moci prohlédnout v různých souborech a kontextech.

Pro více informací sledujte webové stránky.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Image of  Wonder

Newyorský akademik Thomas Beachdel o jedné z nejvýraznějších českých vizuálních umělkyň Báře Prášilové, které nyní vychází kniha s názvem Circles.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign