Smiling Crocodile: Během nedělního koncertu můžete pomoct dětem s postižením

Ve Smiling Crocodile se čas nezastavil, naopak letos se rozběhly projekty, které umožní vykouzlit úsměv na tváři mnoha dalším dětem s kombinovaným postižením. Budou mít zázemí ve větší nové budově, na jejíž vybavení přispěje i výtěžek z adventního koncertu již tuto neděli. A pomoct může každý.

Zakladatelka organizace Smiling Crocodile Dagmar Herrmannová s ambasadorkou Leonou Machálkovou.

Česká televize si vybrala pro sérii svých adventních koncertů také projekt rekonstrukce nové budovy ZŠ a MŠ pro obecně prospěšnou společnost Smiling Crocodile, která zpříjemňuje život dětem s kombinovaným postižením, a tím ho i ulehčuje jejich rodičům.

Nově ve Štěrboholech

Kapacity současné mateřské a základní školy již nestačily uspokojovat velkou poptávku a neodpovídaly modernímu zázemí, proto společnost již dlouho usilovala o nové větší prostory. To se letos díky podpoře Magistrátu hlavního města Prahy konečně povedlo! Nákladný projekt čtyřpodlažní budovy ve Štěrboholech se i přes zdržení kvůli pandemii koronaviru podařilo již zkolaudovat a je novou nadějí pro rodiny, které čelí náročným životním výzvám.

„Jsme moc rádi, že jsme spolu se třemi dalšími neziskovými organizacemi uspěli v silné konkurenci téměř stovky přihlášených projektů. Je to pro nás velké ocenění a potvrzení smysluplnosti naší práce,“ uvádí Dagmar Herrmannová, ředitelka školy Smiling Crocodile.

Pomoct může sbírka

Výtěžek z nedělní adventní sbírky půjde na vybavení nové budovy, do které se děti budou s největší pravděpodobností stěhovat již v červnu 2021. Tým Smiling Crocodile by z finanční podpory získané díky nedělnímu adventnímu koncertu v České televizi rád kompletně vybavil třídy a terapeutické místnosti svého nového centra nábytkem a speciálními pomůckami. A třeba zbyde i na rekonstrukci hřiště, které chybí. To ale prý záleží na výši výtěžku z televizního přenosu.

Adventní koncert pro Smiling Crocodile bude vysílat Česká televize v přímém přenosu z Kostela sv. Cyrila a Metoděje v Praze v neděli 20. prosince od 17.30 na programu ČT 1.

V novém roce ale čekají na „krokodýlí“ tým další velké úkoly! „Stále intenzivně usilujeme o navrácení podpůrných opatření všem speciálním školám. Na příští rok připravujeme osvětovou kampaň včetně televizního spotu a pevně věříme, že stát bude opět financovat mzdy individuálních asistentů a speciální pomůcky. Protože obojí děti s těžkým postižením ke svému vzdělávání bezpodmínečně potřebují,“ uzavírá s úsměvem Dagmar Herrmannová.

Rozhovor se zakladatelkou organizace Smiling Crocodile Dagmar Herrmannovou najdete ZDE.

19. 12. 2020