Co chystá nejlepší berlínský a pražský hudební festival?

Festivaly jsou kouzelným místem, které spojuje lidi s podobnými zájmy, touhami, a hlavně láskou k hudbě a kultuře. Letos se v Berlíně a v Praze opět odehrají oblíbené hudební akce, které mají rozhodně co nabídnout.

BERLÍN / LOLLAPALOOZA

V únoru zveřejnili pořadatelé jedné z největších festivalových akcí v Evropě seznam účinkujících a opravdu je na co se těšit. Všichni milovníci hudby a festivalů by si měli do kalendáře poznamenat 5. a 6. září 2020, kdy se v Berlíně koná již šestý ročník proslulé Loollapallozy. Oblíbený festival, který hostí neslavnější světové hvězdy, taneční a komediální představení a řemeslné stánky, se již podruhé uskuteční na půdě berlínského Olympijského stadionu a Olympijského parku. Celé měsíce lidé na sociálních sítích řešili a spekulovali, kdo zde asi letos vystoupí. Konečně je na světě dlouho očekávaný lineup, na kterém fanoušci najdou Rage Against The Machine, Miley Cyrus, AnnenMayKantereit, Dj Snake, Die Antwoord a mnoho dalších.

Minulý rok přivítala Lollapalooza více než sto tisíc návštěvníků. Festival nabízí nejen hudební stage, ale také vinařskou zónu, Fashionpalloozu plnou nejnovějších módních a lifestylových trendů, Lolla Fun Fair s pouličními umělci, divadly a akrobaty, zábavu pro děti v podobě Kidzapaloozy nebo oblíbené vodní vyžití s názvem Aquapalooza.

PRAHA / METRONOME

I letos v létě se můžeme těšit na nejnabitější pražský festival Metronome, který přináší světové a české hudební hvězdy. Na pražském Výstavišti vystoupí 19. a 20. června například hudební chameleon Beck, který z Los Angeles přiveze svůj nenapodobitelný alternativní pop, rock a hip-hop. 

Těšit se můžete i na legendární britskou skupinu Underworld a jejich koncert plný elektronické hudby i progressive housu. Do Prahy se chystá mnoho dalších zahraničních interpretů, kteří vás určitě nezklamou. Českou scénu zastoupí Tata Bojs, Hugo Toxxx, Lenny, Tomáš Klus nebo Kapitán Demo.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher