Co chystá nejlepší berlínský a pražský hudební festival?

Festivaly jsou kouzelným místem, které spojuje lidi s podobnými zájmy, touhami, a hlavně láskou k hudbě a kultuře. Letos se v Berlíně a v Praze opět odehrají oblíbené hudební akce, které mají rozhodně co nabídnout.

BERLÍN / LOLLAPALOOZA

V únoru zveřejnili pořadatelé jedné z největších festivalových akcí v Evropě seznam účinkujících a opravdu je na co se těšit. Všichni milovníci hudby a festivalů by si měli do kalendáře poznamenat 5. a 6. září 2020, kdy se v Berlíně koná již šestý ročník proslulé Loollapallozy. Oblíbený festival, který hostí neslavnější světové hvězdy, taneční a komediální představení a řemeslné stánky, se již podruhé uskuteční na půdě berlínského Olympijského stadionu a Olympijského parku. Celé měsíce lidé na sociálních sítích řešili a spekulovali, kdo zde asi letos vystoupí. Konečně je na světě dlouho očekávaný lineup, na kterém fanoušci najdou Rage Against The Machine, Miley Cyrus, AnnenMayKantereit, Dj Snake, Die Antwoord a mnoho dalších.

Minulý rok přivítala Lollapalooza více než sto tisíc návštěvníků. Festival nabízí nejen hudební stage, ale také vinařskou zónu, Fashionpalloozu plnou nejnovějších módních a lifestylových trendů, Lolla Fun Fair s pouličními umělci, divadly a akrobaty, zábavu pro děti v podobě Kidzapaloozy nebo oblíbené vodní vyžití s názvem Aquapalooza.

https://www.youtube.com/watch?v=V9oLE5waE_k&feature=emb_logo

PRAHA / METRONOME

I letos v létě se můžeme těšit na nejnabitější pražský festival Metronome, který přináší světové a české hudební hvězdy. Na pražském Výstavišti vystoupí 19. a 20. června například hudební chameleon Beck, který z Los Angeles přiveze svůj nenapodobitelný alternativní pop, rock a hip-hop. 

Těšit se můžete i na legendární britskou skupinu Underworld a jejich koncert plný elektronické hudby i progressive housu. Do Prahy se chystá mnoho dalších zahraničních interpretů, kteří vás určitě nezklamou. Českou scénu zastoupí Tata Bojs, Hugo Toxxx, Lenny, Tomáš Klus nebo Kapitán Demo.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,