Stavíme Prahu – Město pro lidi, kteří mají kde žít, kde pracovat a kde se bavit

Interaktivní mapa pražské výstavby, platforma pro developery, památkáře nebo samosprávu a způsob, jak bojovat s ekonomickou krizí. To vše by měla být nově vznikající iniciativa Stavíme Prahu.

Hlavním impulsem pro vznik projektu byla současná situace ve výstavbě nových bytů a komerčních projektů v metropoli. Na enormně dlouhé schvalovací procesy i nedostatečnou aktivitu státu a úřadu si v rámci této problematiky stěžují všechny zainteresované strany. Podle jednoho ze zakladatelů projektu, Jaromíra Hasoně, jsou to „nejen developeři, stavební firmy či realitní společnosti, ale i odborníci na urbanistiku, architekti či demografové. A tahle platforma by měla stát a dané úřady mimo jiné ponouknout, aby se v Praze, a nejen v Praze, konečně začalo něco dít.“

Cílem Stavíme Prahu je všem přehledně ukázat, kde a co se dá v Praze ještě stavět a také vytvořit prostor pro odbornou debatu o budoucím rozvoji města a udržitelné výstavbě. Proto je do projektu důležité zahrnout co nejvíce subjektů, které zastávají různé pohledy na věc. „Chceme ke spolupráci oslovit nejen developery či stavební firmy, ale i urbanisty, památkáře, Institut plánování a rozvoje, společnost ICT Praha a v neposlední řadě městské části i magistrát hlavního města,“ říká Jaromír Hasoň.

Od této diskuze si zakladatelé projektu slibují, že pomůže ukázat cestu, jak se ze současné krize dostat. Podle nich by v této situaci měly mít všechny strany jeden totožný zájem: „Město pro lidi, kteří mají kde žít, kde pracovat a kde se bavit.“ Projekt je nyní ve fázi programmingu a hledání partnerů, aby bylo možné ho na podzim naplno spustit.

A co bude dál? „Do budoucna nechceme zůstat jen u developerských projektů. Projekt Stavíme Prahu může pomoct i při plánování dopravních staveb, výluk v MHD a podobně. Může ale navigovat i občany, ať už potřebují na příslušný úřad, na vyšetření do nemocnice nebo třeba jen chtějí vědět, co se to staví u nich před domem. Proto taky chceme, aby i město a samospráva jako taková byly u toho,” dodává Jaromír Hasoň.

Více informací získáte na: info@stavimeprahu.cz

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,