Kateřina Geislerová: Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě

Z šití roušek se stal v posledních dvou týdnech doslova národní sport. Došlo mi, v čem jsme skutečně jako Češi skvělí. Dobře se adaptujeme na krizové podmínky, umíme si v těžkých chvílích pomáhat a hledat řešení. Do šití roušek se pustili návrháři, designéři, firmy i jednotlivci. Jako jedna z prvních se zapojila i návrhářka Kateřina Geislerová.

Kdy jste si uvědomila, že chcete pomoci šitím roušek?

V neděli 15.3. jsem si uvědomila, že nikdo z mého okolí nemá roušky, a tak jsem napsala na sociální sítě, že bychom měli být k sobě navzájem ohleduplní a vyzvala tak všechny, kteří mají šanci se do šití roušek nějak zapojit, aby to udělali. Nikdy nevíme, zda sami nejsme přenašeči a komu můžeme nezodpovědností ublížit.

Začala jsem sama šít z vlastního materiálu a roušky poskytla zdarma. Ihned ale přišly zprávy a žádosti o takové množství, že jsem se pustila do organizace ušití co největšího množství roušek, abych tak mohla co nejvíce pomoci. Podařilo se mi zorganizovat zapojení dvou krejčovských dílen a externích švadlenek, kterým vždy některý z dobrovolníků dopraví materiál a následně roušky vyzvedávají a opět vezou do mého showroomu v Kotcích, kde je vydáváme potřebným a těm, co postupně žádají. V showroomu mi pomáhají i dobrovolníci v čele s Pavlem Kortánem. Roušky, které si lidé vyzvedávají házíme z okna, aby se eliminoval kontakt a zároveň vše koordinujeme, aby se lidé nekumulovali.

Mám stále chuť co nejvíce pomoci, tak vše dál koordinuji sehnala jsem sponzory, odpovídám na dotazy po telefonu – švadlenkám, co se zapojily na to, jak co ušít, potřebným, kde si roušky vyzvednout, kde vyzvednout nový materiál atd.

Kolik roušek se vám již podařilo vyrobit?

V tuto chvíli se podařilo zorganizovat výrobu 32 000 roušek a stále přicházejí nové poptávky. Na roušky pro neziskové organizace či firmy vždy seženu sponzora a zorganizuji výrobu.  Po celou dobu jsem zajišťovala pouze roušky všem, co je nutně potřebovali, v těchto dnech začínám nabízet i možnost si roušku zakoupit. Roušky pro instituce a organizace co je potřebují samozřejmě zdarma zajišťuji dál.

Kam roušky zdarma dodáváte?

Primárně těm, co jsou tzv. v první linii a těm, co je nejvíce potřebují, tj.: nemocnice, porodnice, hospice, ale také dodáváme roušky zpravodajům a následně i lidem, kteří žádné nemají a jsou oslabení a nutně je potřebují. 2000 roušek bylo rozdáno lidem.

Roušky zdarma putovaly i díky sponzorům, které jsem sehnala do Nemocnice na Homolce, Vinohradské nemocnice, Všeobecné fakultní nemocnice Ke Karlovu, Centra sociálních služeb Praha, Centra pomoci Paměti národa, Vojenské nemocnice, Fakultní nemocnice Ostrava, Fakultní nemocnice Jindřichův Hradec, do Ústavu pro mentálně postižené, do stomatologických ordinací, hospiců, domovů důchodců. Roušky jsme také vyrobili pro Respekt, ČT24, několik školek, kaváren a restaurací a zprostředkovali jsme výrobu roušek pro Karlovu Univerzitu a pro nadaci ČEZ.

Z jakého materiálu je šijete?

Nejprve jsem šila z mých zásob a pak z toho kdo mi co poskytl zdarma.  Je to vždy 100% bavlna, žádnou selekci jsem nedělala, jelikož šlo o první nápor pondělí/úterý, kdy nošení roušky začalo být nezbytné i kvůli MHD. Od čtvrtka vstoupil v platnost zákaz vycházení bez roušky či jiné ochrany obličeje.

A jak vypadá aktuální kolekce Kateřiny Geislerové? Podívejte se sami…

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher