Návrhářské talenty na MBPFW F/W20

Soutěž mladých nadějných módních návrhářů VAN GRAAF Junior Talent 2020 zná své finalisty. Módní přehlídka nejužšího výběru odborné poroty bude k vidění v květnu v rámci pražského týdne módy.

Petra Famlerová, Foto: Mischel Warenits.

Soutěž věnovaná českým a slovenským návrhářům do 26 let probíhá letos v rámci MBPFW již počtvrté. Odborná porota vybrala na základě přihlášených portfolií 4 finalisty, jimiž se stali Petra Famlerová, Valérie Jurčíková, Marcel Petránek a Johana Skálová. Finalisté svou práci představí veřejnosti v květnu na přehlídce MBPFW, která proběhne v klášteře sv. Gabriela – hlavním dějišti celé akce (aktualizováno – týden módy byl kvůli koronaviru přesunut z března na květen).

Valérie Jurčíková, Foto: Světlana Malinová.

Odbornou porotu soutěže tvoří ředitelka obchodního domu VAN GRAAF Verena Czaja, ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Lukáš Loskot, šéfredaktorka VOGUE CS Andrea Běhounková, šéfredaktorka ELLE Valentina Nízká, šéfredaktorka Harper’s Bazaaru Nora Grundová, šéfredaktorka titulu Dolce Vita Petra Švecová a vedoucí lifestylového magazínu Hospodářských novin PročNe Gabriela Marešová. Odborným garantem poroty je oděvní designérka a vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM profesorka Liběna Rochová.

Marcel Petránek, Foto: Marcel Petránek.

A co čeká na absolutního vítěze? Kromě možnosti prezentace vlastní tvorby přímo na mole MBPFW je to také příspěvek na realizaci nové kolekce a PR podpora ze strany celého pražského týdne módy.

Přehlídka finalistů soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2020 se uskuteční na Mercedes-Benz stage v květnu v klášteře sv. Gabriela, Holečkova 10, Praha 5. Vce informací najdete přímo na webu MBPFW.

Johana Skálová, Foto: Tomáš Gál.

Na sociálních sítích můžete také sledovat oficiální hashtag soutěže: #VANGRAAFJuniorTalent2020.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Horní Franky otevřely zvláštní koncertní sál. Je v podzemí jako bunkr a zdobí jej plastika s motivem exploze

V historické vile hudebního centra Haus Marteau v hornofranckém Lichtenbergu se letos na podzim otevřel podzemní koncertní sál a zkušebna. Nepojme sice ani stovku návštěvníků, svým architektonickým ztvárněním však předčí mnohé výrazně větší sály nejen v Německu. Nejvíc se vymyká paradoxně tím, že je zvenku v podstatě nepostřehnutelný.
Wikimedia Dirk Ingo Franke
Přečtěte si

Neues Ufer, Hauptstrasse a  Bowieho byt v prvním patře vlevo

Neues Ufer – bar, kam chodil David Bowie s Iggy Popem. Vždy jsem chtěl zajít, ale až teprve před pěti lety tam byl poprvé. Hauptstrasse 157, Schöneberg. Zas tam sedím a pozoruji starý závěs a mozaiku na zemi, jako bych se propadal ne do 70. let, ale padesátých, ještě před vybudováním Zdi, která odtud nebyla daleko. David Bowie do těchto míst – bydlel jen o pár metrů dál, v Hauptstrasse 155 – přijíždí na konci roku 1976, trochu unaven z velkých metropolí a neustálého cestování, nepatrně se ztratit.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign