Návrhářské talenty na MBPFW F/W20

Soutěž mladých nadějných módních návrhářů VAN GRAAF Junior Talent 2020 zná své finalisty. Módní přehlídka nejužšího výběru odborné poroty bude k vidění v květnu v rámci pražského týdne módy.

Petra Famlerová, Foto: Mischel Warenits.

Soutěž věnovaná českým a slovenským návrhářům do 26 let probíhá letos v rámci MBPFW již počtvrté. Odborná porota vybrala na základě přihlášených portfolií 4 finalisty, jimiž se stali Petra Famlerová, Valérie Jurčíková, Marcel Petránek a Johana Skálová. Finalisté svou práci představí veřejnosti v květnu na přehlídce MBPFW, která proběhne v klášteře sv. Gabriela – hlavním dějišti celé akce (aktualizováno – týden módy byl kvůli koronaviru přesunut z března na květen).

Valérie Jurčíková, Foto: Světlana Malinová.

Odbornou porotu soutěže tvoří ředitelka obchodního domu VAN GRAAF Verena Czaja, ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Lukáš Loskot, šéfredaktorka VOGUE CS Andrea Běhounková, šéfredaktorka ELLE Valentina Nízká, šéfredaktorka Harper’s Bazaaru Nora Grundová, šéfredaktorka titulu Dolce Vita Petra Švecová a vedoucí lifestylového magazínu Hospodářských novin PročNe Gabriela Marešová. Odborným garantem poroty je oděvní designérka a vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM profesorka Liběna Rochová.

Marcel Petránek, Foto: Marcel Petránek.

A co čeká na absolutního vítěze? Kromě možnosti prezentace vlastní tvorby přímo na mole MBPFW je to také příspěvek na realizaci nové kolekce a PR podpora ze strany celého pražského týdne módy.

Přehlídka finalistů soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2020 se uskuteční na Mercedes-Benz stage v květnu v klášteře sv. Gabriela, Holečkova 10, Praha 5. Vce informací najdete přímo na webu MBPFW.

Johana Skálová, Foto: Tomáš Gál.

Na sociálních sítích můžete také sledovat oficiální hashtag soutěže: #VANGRAAFJuniorTalent2020.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,