Návštěvy ateliérů s Julií Rosenbaum

Sdělit vám tuto zprávu mě extra těší – domluvili jsme spolupráci s odbornicí na slovo vzatou. Berlínská kunsthistorička Julia Rosenbaum se pohybuje v odborném světě umění již dlouhá léta. Pro náš magazín N&N Praha/Berlin bude od jara 2020 artovým dopisovatelem a představí berlínské umělce v rubrice Návštěvy v ateliéru. A já bych tuto významnou dámu nyní ráda představila vám.

Foto: Uwe von Loh

Julia Rosenbaum (*1978) je nezávislá historička a poradkyně umění, která se mj. již 15 let věnuje artovému poradenství pro Deutsche Bank AG. S rozsáhlými znalostmi a networkingem v oblasti umění podporuje soukromé osoby a společnosti při nákupu umění a zřizování uměleckých sbírek, ale také pomáhá při zpracování strategií pro umělecké dědictví. 

Foto: Michael Danner

Svět současného umění je vzrušující, ale také velmi matoucí. V této houpačce různých stylů a trendů, cen a tržních pravidel je užitečné mít po boku někoho, kdo se chová i cítí nezávisle. “Chci, aby lidé byli nadšení z umění, chtěla bych jim pomoci lépe umění porozumět a najít to pravé pro jejich vkus,” zdůrazňuje Julia v rozhovoru. “Zároveň může být umění vynikající investicí. Ocenění uměleckého díla však závisí na mnoha faktorech, které často neumožňují snadné rozhodnutí o koupi,“ říká kunsthistorička, která uměním žije i ve svém osobním životě. “Mé dovolené organizuji podle artového kalendáře. Ale mám velké štěstí, že mě manžel při mých aktivitách plně podporuje”. Jejími principy je odbornost, diskrétnost, nezávislost, zkušenost a objektivita.

Foto: Michael Danner

K jejím klientům patří mladí začínající podnikatelé s menším rozpočtem i vysoce postavení manažeři. Jména zákazníků jsou obchodní tajemství, diskrétnost je nejvyšší prioritou. Součástí její nabídky je i doprovod během veletrhů a aukcí, návštěvy v galeriích a ateliérech. 

V roce 2014 založila prostřednictvím osobních diskusí s umělci iniciativu StudioVisits, na které se může každý zájemce o umění přihlásit.  Hosté získají intimní nahlédnutí do umělecké produkce a do zákulisí „mýtu ateliérů“. Zároveň tak získají nové pohledy na současné trendy v mladé, mezinárodní a mnohotvárné umělecké scéně v Berlíně. “StudioVisits vidím jako stavitele mostů mezi lidmi, kteří se zajímají o umění, umělce, galerie a současnou uměleckou scénu.”

Více informací najdete zde.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,