Návštěvy ateliérů s Julií Rosenbaum

Sdělit vám tuto zprávu mě extra těší – domluvili jsme spolupráci s odbornicí na slovo vzatou. Berlínská kunsthistorička Julia Rosenbaum se pohybuje v odborném světě umění již dlouhá léta. Pro náš magazín N&N Praha/Berlin bude od jara 2020 artovým dopisovatelem a představí berlínské umělce v rubrice Návštěvy v ateliéru. A já bych tuto významnou dámu nyní ráda představila vám.

Foto: Uwe von Loh

Julia Rosenbaum (*1978) je nezávislá historička a poradkyně umění, která se mj. již 15 let věnuje artovému poradenství pro Deutsche Bank AG. S rozsáhlými znalostmi a networkingem v oblasti umění podporuje soukromé osoby a společnosti při nákupu umění a zřizování uměleckých sbírek, ale také pomáhá při zpracování strategií pro umělecké dědictví. 

Foto: Michael Danner

Svět současného umění je vzrušující, ale také velmi matoucí. V této houpačce různých stylů a trendů, cen a tržních pravidel je užitečné mít po boku někoho, kdo se chová i cítí nezávisle. “Chci, aby lidé byli nadšení z umění, chtěla bych jim pomoci lépe umění porozumět a najít to pravé pro jejich vkus,” zdůrazňuje Julia v rozhovoru. “Zároveň může být umění vynikající investicí. Ocenění uměleckého díla však závisí na mnoha faktorech, které často neumožňují snadné rozhodnutí o koupi,“ říká kunsthistorička, která uměním žije i ve svém osobním životě. “Mé dovolené organizuji podle artového kalendáře. Ale mám velké štěstí, že mě manžel při mých aktivitách plně podporuje”. Jejími principy je odbornost, diskrétnost, nezávislost, zkušenost a objektivita.

Foto: Michael Danner

K jejím klientům patří mladí začínající podnikatelé s menším rozpočtem i vysoce postavení manažeři. Jména zákazníků jsou obchodní tajemství, diskrétnost je nejvyšší prioritou. Součástí její nabídky je i doprovod během veletrhů a aukcí, návštěvy v galeriích a ateliérech. 

V roce 2014 založila prostřednictvím osobních diskusí s umělci iniciativu StudioVisits, na které se může každý zájemce o umění přihlásit.  Hosté získají intimní nahlédnutí do umělecké produkce a do zákulisí „mýtu ateliérů“. Zároveň tak získají nové pohledy na současné trendy v mladé, mezinárodní a mnohotvárné umělecké scéně v Berlíně. “StudioVisits vidím jako stavitele mostů mezi lidmi, kteří se zajímají o umění, umělce, galerie a současnou uměleckou scénu.”

Více informací najdete zde.

Mohlo by vás zajímat

Nejčtenější v kategorii ArtDesign