Dorazily na ni známé osobnosti včetně Mirka Žbirky nebo Stephena Tannera, učitele a blízkého přítele frontmana skupiny Coldplay, pro kterou proslulá křídla vznikla. Předsálí Rudolfina se hemžilo hosty, cinkaly skleničky vína a vzduch vyplnilo nadšené očekávání a živá konverzace. Mezi hloučky lidí se občas mihla jako zářivá hvězda sama umělkyně. Ve stříbrných šatech, nepřehlédnutelná a úsměvy rozdávající Míla Fürstová. Na živo působí stejně milým a skromným dojmem jako ve filmu. Naše redakce měla možnost ji pozdravit a zhlédnout tento unikátní dokument.
Rudolfínský sál se zaplnil a úvodní slovo si vzala hrdinka večera spolu s režisérem dokumentu Peterem Hirjakem. A protože byli v publiku i zahraniční hosté, požádal režisér Mílu o simultánní překlad z angličtiny. Celou situaci oba pojali tak spontánním a neplánovaně vtipným způsobem, že rozesmáli celý sál. Výtvarnice překládala slovo po slovu a nenechala režiséra domluvit. Ten reagoval rozčarovaně a opakovaně tím bavil publikum.
Dokument je plný emotivních výpovědí všech, kteří ovlivnili profesní život a kariéru Míly Fürstové. Ta sama působí ve snímku sympaticky, pokorně a neskutečně opravdově. Zkrátka jako někdo, koho znáte už dlouhá léta a komu celá ta sláva rozhodně nestoupla do hlavy. Že je stále nohama na zemi dokazuje i fakt, že mnoho z jejich grafik vzniká v maličké prádelně jejího domu či skromném ateliéru. Nikdy nezapomíná na rodný Pelhřimov a milovanou babičku. Grafiky znázorňující rodný kraj jsou častým motivem Míliných prací. Její houževnatost, píle a vášeň ji dovedla až k nečekanému úspěchu, kterému dodnes nemůže uvěřit.
Více o dokumentárním filmu na: www.kridlaprocoldplay.cz