Startuje Hip Hop Kemp

Začíná Hip Hop Kemp, jeden z nejzásadnějších a nejkvalitnějších žánrových festivalů světa. Brány areálu na letišti v Hradci Králové se otevírají již zítra – ve čtvrtek 15. srpna a poslední beaty otřesou zemí v noci ze soboty na neděli. Staňte se součástí hiphopové laviny, která vás hudebně nekompromisně smete!Začíná Hip Hop Kemp, jeden z nejzásadnějších a nejkvalitnějších žánrových festivalů světa. Brány areálu na letišti v Hradci Králové se otevírají již zítra – ve čtvrtek 15. srpna.

Startuje akce, kterou mají červeně podtrženou všichni fanoušci hiphopové kultury nejen z České republiky. Hip Hop Kemp totiž opakovaně zařadila stanice CNN mezi 50 nejlepších festivalů světa. Letos v hradeckém Festivalparku proběhne již 18. ročník této kultovní události, která se za svou historii vyšplhala ke statusu největšího hiphopového festivalu ve střední a východní Evropě.

hip-hop-kemp-festival-cesko

Každoročně se na letiště sjíždějí všichni milovníci rapu — jak ti, kterým není kšilt cizí během celého roku, tak ti, kteří se rádi pohoupou v kolenou jen jednou za čas. Produkce jako vždy přiváží mix jmen, která roztáčí světové kluby, ale zároveň nezapomíná objevitelsky vytahovat neznámé či utajené kousky a rozhodně dává na stagích prostor i tuzemským partičkám.

festival-hip-hop-kemp

Mezi nejzásadnější jména letošního ročníku patří Tech N9ne, Masego, EarthGang, Token nebo Freddie Gibbs, který ve svých albech čaroval společně s takovými mágy jako jsou například Madlib nebo The Alchemist. Nebude chybět ani milovaná nizozemská crew Dope Dop, kalifornští Cloud 909, osvědčená dvojka Oktane a Price aka Audio Push. Po jedenácti letech na Hip Hop Kemp připluje také kontroverzní Brother Ali. Ruce vám ukáže i detroitský Black Milk. Na pódiu rozhodně nesmí chybět ani úderná křehkost v podobě ženského rodu. Diktovat tempo bude philadelphská Ivy Sole nebo zářící drahokam z JAR – Yugen Blakrok.

Tech-N9ne-hip-hop-kemp
Tech N9ne
Masego-Primary-hip-hop-kemp
Masego
hip-hop-kemp-earth-gang
Earth Gang
hip-hop-kemp-HocusPocus
Hocus Pocus

Za česko-slovenskou scénu si to střihnou ostřílení Kontrafakt, Smack, Prago Union, jihlavští Pio Squad, Sodoma Gomora, DMS nebo Rest & DJ Herby.

Produkce hlásí, že všechno je podchyceno a že příjezdové i příletové cesty budou snad vstřícné. O kulinární vychytávky, nabušené drinky ani výběrovou kávu nebude nouze a těšit se můžete také na širokou škálu doprovodných akcí a služeb. Lupeny seženete na místě. Takže se uvidíme? A nezapomeňte na principy hip hopu – peace – love – unity & having fun!

https://hiphopkemp.cz

Text Barbora Vojtová

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,