Startuje Hip Hop Kemp

Začíná Hip Hop Kemp, jeden z nejzásadnějších a nejkvalitnějších žánrových festivalů světa. Brány areálu na letišti v Hradci Králové se otevírají již zítra – ve čtvrtek 15. srpna a poslední beaty otřesou zemí v noci ze soboty na neděli. Staňte se součástí hiphopové laviny, která vás hudebně nekompromisně smete!Začíná Hip Hop Kemp, jeden z nejzásadnějších a nejkvalitnějších žánrových festivalů světa. Brány areálu na letišti v Hradci Králové se otevírají již zítra – ve čtvrtek 15. srpna.

Startuje akce, kterou mají červeně podtrženou všichni fanoušci hiphopové kultury nejen z České republiky. Hip Hop Kemp totiž opakovaně zařadila stanice CNN mezi 50 nejlepších festivalů světa. Letos v hradeckém Festivalparku proběhne již 18. ročník této kultovní události, která se za svou historii vyšplhala ke statusu největšího hiphopového festivalu ve střední a východní Evropě.

hip-hop-kemp-festival-cesko

Každoročně se na letiště sjíždějí všichni milovníci rapu — jak ti, kterým není kšilt cizí během celého roku, tak ti, kteří se rádi pohoupou v kolenou jen jednou za čas. Produkce jako vždy přiváží mix jmen, která roztáčí světové kluby, ale zároveň nezapomíná objevitelsky vytahovat neznámé či utajené kousky a rozhodně dává na stagích prostor i tuzemským partičkám.

festival-hip-hop-kemp

Mezi nejzásadnější jména letošního ročníku patří Tech N9ne, Masego, EarthGang, Token nebo Freddie Gibbs, který ve svých albech čaroval společně s takovými mágy jako jsou například Madlib nebo The Alchemist. Nebude chybět ani milovaná nizozemská crew Dope Dop, kalifornští Cloud 909, osvědčená dvojka Oktane a Price aka Audio Push. Po jedenácti letech na Hip Hop Kemp připluje také kontroverzní Brother Ali. Ruce vám ukáže i detroitský Black Milk. Na pódiu rozhodně nesmí chybět ani úderná křehkost v podobě ženského rodu. Diktovat tempo bude philadelphská Ivy Sole nebo zářící drahokam z JAR – Yugen Blakrok.

Tech-N9ne-hip-hop-kemp
Tech N9ne
Masego-Primary-hip-hop-kemp
Masego
hip-hop-kemp-earth-gang
Earth Gang
hip-hop-kemp-HocusPocus
Hocus Pocus

Za česko-slovenskou scénu si to střihnou ostřílení Kontrafakt, Smack, Prago Union, jihlavští Pio Squad, Sodoma Gomora, DMS nebo Rest & DJ Herby.

Produkce hlásí, že všechno je podchyceno a že příjezdové i příletové cesty budou snad vstřícné. O kulinární vychytávky, nabušené drinky ani výběrovou kávu nebude nouze a těšit se můžete také na širokou škálu doprovodných akcí a služeb. Lupeny seženete na místě. Takže se uvidíme? A nezapomeňte na principy hip hopu – peace – love – unity & having fun!

https://hiphopkemp.cz

Text Barbora Vojtová

Mohlo by vás zajímat

Dušan Martinček
Přečtěte si

Ivo Kahánek: Ticho má mnoho podob

Hostem Salónku Lucie Šilhové byl v pražské Art&Event Gallery klavírista a hudební pedagog Ivo Kahánek. Veselý interpret vážné hudby kromě jiného prozradil, že s Dvořákovým klavírním dílem je třeba zacházet jako s dobrým parfémem. Dvě tři kapky stačí. Celý flakón by nikdo nevydržel, dodal virtuos k pětihodinovému souboru skladeb,…
Přečtěte si

Berlínské zdi pomohl k zemi zmatený soudruh

Komunismus charakterizuje především zločinnost, kromě toho ovšem vynikal i mimořádně bizarními počiny, mezi nimiž přední místo pomyslného žebříčku zaujímá berlínská zeď. Padla 9. listopadu roku 1989, a to díky jednomu zmateně vystupujícímu komunistickému politikovi.
Přečtěte si

Petra Ernstbergerová: Přála bych si, aby ve Višegrádské skupině byli právě Češi vzorem demokracie

Je mnoho věcí, které lze podniknout na podporu těžce zkoušené demokracie v Evropě. Česká vláda se mohla výrazněji vymezit vůči erozi demokracie v Polsku a Maďarsku. Češi a Němci by pak měli navzájem propojit své občanské společnosti a více mluvit o své společné minulosti a zasadit se o celonárodní vědomí toho, že zde bylo bezpráví. Klíčem k tomu je vzájemná znalost jazyků, kterou je proto třeba podporovat, myslí si jednatelka Česko-německého fondu budoucnosti Petra Ernstbergerová.

Nejčtenější v kategorii Society