Startuje Hip Hop Kemp

Začíná Hip Hop Kemp, jeden z nejzásadnějších a nejkvalitnějších žánrových festivalů světa. Brány areálu na letišti v Hradci Králové se otevírají již zítra – ve čtvrtek 15. srpna a poslední beaty otřesou zemí v noci ze soboty na neděli. Staňte se součástí hiphopové laviny, která vás hudebně nekompromisně smete!Začíná Hip Hop Kemp, jeden z nejzásadnějších a nejkvalitnějších žánrových festivalů světa. Brány areálu na letišti v Hradci Králové se otevírají již zítra – ve čtvrtek 15. srpna.

Startuje akce, kterou mají červeně podtrženou všichni fanoušci hiphopové kultury nejen z České republiky. Hip Hop Kemp totiž opakovaně zařadila stanice CNN mezi 50 nejlepších festivalů světa. Letos v hradeckém Festivalparku proběhne již 18. ročník této kultovní události, která se za svou historii vyšplhala ke statusu největšího hiphopového festivalu ve střední a východní Evropě.

hip-hop-kemp-festival-cesko

Každoročně se na letiště sjíždějí všichni milovníci rapu — jak ti, kterým není kšilt cizí během celého roku, tak ti, kteří se rádi pohoupou v kolenou jen jednou za čas. Produkce jako vždy přiváží mix jmen, která roztáčí světové kluby, ale zároveň nezapomíná objevitelsky vytahovat neznámé či utajené kousky a rozhodně dává na stagích prostor i tuzemským partičkám.

festival-hip-hop-kemp

Mezi nejzásadnější jména letošního ročníku patří Tech N9ne, Masego, EarthGang, Token nebo Freddie Gibbs, který ve svých albech čaroval společně s takovými mágy jako jsou například Madlib nebo The Alchemist. Nebude chybět ani milovaná nizozemská crew Dope Dop, kalifornští Cloud 909, osvědčená dvojka Oktane a Price aka Audio Push. Po jedenácti letech na Hip Hop Kemp připluje také kontroverzní Brother Ali. Ruce vám ukáže i detroitský Black Milk. Na pódiu rozhodně nesmí chybět ani úderná křehkost v podobě ženského rodu. Diktovat tempo bude philadelphská Ivy Sole nebo zářící drahokam z JAR – Yugen Blakrok.

Tech-N9ne-hip-hop-kemp
Tech N9ne
Masego-Primary-hip-hop-kemp
Masego
hip-hop-kemp-earth-gang
Earth Gang
hip-hop-kemp-HocusPocus
Hocus Pocus

Za česko-slovenskou scénu si to střihnou ostřílení Kontrafakt, Smack, Prago Union, jihlavští Pio Squad, Sodoma Gomora, DMS nebo Rest & DJ Herby.

Produkce hlásí, že všechno je podchyceno a že příjezdové i příletové cesty budou snad vstřícné. O kulinární vychytávky, nabušené drinky ani výběrovou kávu nebude nouze a těšit se můžete také na širokou škálu doprovodných akcí a služeb. Lupeny seženete na místě. Takže se uvidíme? A nezapomeňte na principy hip hopu – peace – love – unity & having fun!

https://hiphopkemp.cz

Text Barbora Vojtová

Mohlo by vás zajímat

Shutterstock
Přečtěte si

Básníkům ve Vídni chutná život

Projekt Wiener Alltagspoeten, Vídeňští básníci všedního dne, který zveřejňuje na sociálních sítích útržky rozhovorů odposlechnutých na vídeňských ulicích, v hromadné dopravě či v lokálech, má už čtvrt milionu sledujících.
Přečtěte si

Bývalý berlínský primátor Michael Müller: Starostové hrají v politice čím dál větší roli

Rozrůstající se města mají stále větší národní a mezinárodní význam. Vyvíjejí se mocné sítě vztahů mezi starosty, a města si tím získávají čím dál větší pozornost. „Neudivuje mě, že jsou starostové vnímáni též na mezinárodní úrovni, když se vůči něčemu vyjadřují kriticky,“ reaguje v rozhovoru pro  N&N Czech-German Bookmag berlínský primátor Michael Müller na připomínku situace, kdy se jeho pražský protějšek Zdeněk Hřib na stránkách světových deníků vymezoval vůči nátlaku čínského režimu. Z komunálních témat Müller kromě jiného zdůrazňuje, že síť cyklostezek nelze rozšiřovat na úkor chodců, či například vysvětluje, proč v Berlíně na rozdíl od Prahy nehoukají sirény. Michael Müller vedl německou metropoli 7 let, mandát mu vypršel krátce před Vánoci 2021.

Nejčtenější v kategorii Society