Vánoční koncerty FOKu

Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK se sídlem v samém srdci metropole – Obecním domě – pro návštěvníky opět v tomto období připravil tematicky zaměřené koncerty související s Vánocemi.

V prestižní Smetanově síni si budou moci milovníci vážné hudby poslechnout například Vánoční koncerty s houslovým sólem či oblíbený Novoroční koncert. V kostele svatého Šimona a Judy, ve kterém FOK pořádá koncerty komorní hudby a zároveň jej provozuje, proběhne již tradiční Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby.

Více info a vstupenky na www.fok.cz

Text Danuše Siering

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Připomeňme si letos 17. listopad na dálku

Den studentstva, Den boje za svobodu a demokracii, datum, které dalo naději. 17. listopad pro nás znamená mnohé a každoročně nám připomíná, které hodnoty jsou opravdu důležité. A protože svoboda je také velká zodpovědnost, oslavme letos tento svátek z pohodlí svých domovů.
Přečtěte si

Řezbářským uměním českých betlémářů se chlubil i komunistický režim

Betlémy zdobí v čase vánočním domácnosti a svatostánky po celém světě. Ve světě se tento fenomén datuje do osmého století. Jejich rozšíření přišlo do českých zemí o tisíc let později, sahá až na přelom 17. a 18. století. Které betlémy jsou tedy v Čechách a na Moravě, nejstarší, technicky nejdokonalejší a také největší?
Shutterstock
Přečtěte si

Praha je pro digitální nomády nejlepším městem v Evropě

Podle globálního žebříčku „Cities Best Facilitating Remote Work“ vydaného platformou WorkMotion činnou na trhu práce, je Praha pro práci na dálku nejvhodnějším městem Evropy a pátým nejlepším na světě. Cizinci pracující v Praze si užívají kvalitní dopravu, veřejné vzdělávání a dostupné bydlení.

Nejčtenější v kategorii Society