Výstava designéra Pavla Štastného v Bayreuthu se ocitla pod palbou

Pražský výtvarník Pavel Šťastný, známý svým logem pro Občanské forum, vystavuje některá svá díla ve městě Richarda Wagnera Bayreuthu. Akci doprovází drobný incident.

🇩🇪 Sie können diesen Artikel auch auf Deutsch lesen: Pavel Štastnýs Ausstellung in Bayeruth unter Beschuss

V rámci partnerské spolupráce města s Prahou 6 jsou zde prezentovány nejen jeho grafiky a sochy, ale také umění vytvořené speciálně pro tuto výstavu, vizualizace jeho pohledu na velkého skladatele a jeho město. 

Kromě působivých exponátů vzbudil pozornost i útok na Štastného venkovní objekt Pack Wall “W”, které neznámý vandal poškodil střelbou z pušky. Jehož poškození vidí Štastného manažerky Kiki Hahner a Melanie von Schilling z agentury “Lakimi Consulting” jako: “Projev neschopnosti komunikovat. Indcident Ukazuje naléhavou potřebu zintenzivnění otevřenosti a ochoty diskutovat o umění a kultuře.”

Výstava probíhá v galerii bayreuthské radnice do 27.4.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher