Výstava designéra Pavla Štastného v Bayreuthu se ocitla pod palbou

Pražský výtvarník Pavel Šťastný, známý svým logem pro Občanské forum, vystavuje některá svá díla ve městě Richarda Wagnera Bayreuthu. Akci doprovází drobný incident.

🇩🇪 Sie können diesen Artikel auch auf Deutsch lesen: Pavel Štastnýs Ausstellung in Bayeruth unter Beschuss

V rámci partnerské spolupráce města s Prahou 6 jsou zde prezentovány nejen jeho grafiky a sochy, ale také umění vytvořené speciálně pro tuto výstavu, vizualizace jeho pohledu na velkého skladatele a jeho město. 

Kromě působivých exponátů vzbudil pozornost i útok na Štastného venkovní objekt Pack Wall “W”, které neznámý vandal poškodil střelbou z pušky. Jehož poškození vidí Štastného manažerky Kiki Hahner a Melanie von Schilling z agentury “Lakimi Consulting” jako: “Projev neschopnosti komunikovat. Indcident Ukazuje naléhavou potřebu zintenzivnění otevřenosti a ochoty diskutovat o umění a kultuře.”

Výstava probíhá v galerii bayreuthské radnice do 27.4.

Redakce

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Boeckl a Kokoscha: skutečná rivalita?

       ·   27.02.2024
Albertina Modern, stojící naproti ikonické vídeňské secesní stanici metra Karlsplatz Otto Wagnera a Josepha Marii Olbricha, přichází aktuálně s výstavou „Herbert Boeckl – Oskar Kokoschka. Rivalita”. Nabízí přibližně stovku děl na papíře ze sbírek Albertiny.

Zrnko, které spojuje svět

       ·   20.02.2024
To je káva Dallmayr, synonym pro kvalitu a nadstandardní servis. Milovníky kávy spojuje tento lahodný nápoj po celém světě více než 300 let.

Znásilněná Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, víš že já agresivní nejsem. Ale kdyby přede mnou teď stál režisér, nevím, co bych s ním udělala," vyhlásila Johanna deset minut po začátku premíéry Rusalky ve Státní opeře Unter den Linden v Berlíně.

Aktuálně na německém webu

Boeckl und Kokoscha: Eine wahre Rivalität?

       ·   27.02.2024
Albertina Modern, die sich direkt gegenüber der ikonischen Wiener Jugendstil-U-Bahn-Station Karlsplatz von Otto Wagner und Joseph Maria Olbrich befindet, bringt aktuell in ihren Untergeschoss-Sälen die Schau „Herbert Boeckl – Oskar Kokoschka. Eine Rivalität.“ Darin präsentiert

Vergewaltigte Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, du weißt, dass ich nicht aggressiv bin. Aber wenn der Regisseur jetzt vor mir stünde, wüsste ich nicht, was ich mit ihm machen würde", erklärte Johanna zehn Minuten nach Beginn der Premiere von Rusalka