Závěr prázdnin patří Foodparade

Praha a food festivaly, kombinace, kterou milujeme snad všichni. Když k tomu přidáte skvělou gastronomii a ohled na životní prostředí, je to splněný sen. A jeden takový sen se uskuteční poslední prázdninový víkend v zahradách Trojského zámku.Praha a food festivaly, kombinace, kterou milujeme snad všichni. Když k tomu přidáte skvělou gastronomii a ohled na životní prostředí, je to splněný sen. A jeden takový sen se uskuteční poslední prázdninový víkend v zahradách Trojského zámku.

Takže pokud se vám nebude chtít vyrážet na přeplněné silnice a vystavovat se tak zbytečnému stresu z konce prázdnin, léta a omezení na hlavních silničních tazích, tak se vydejte se do pražské Tróji. Tamní zámecká zahrada se totiž obleče do rozmanitých vůní z ještě rozmanitějších pokrmů. Víkend na přelomu srpna a září bude patřit 9. ročníku tradičního kulinárního festivalu Foodparade.

festival-praha-foodparade-2

festival-praha-foodparade-3

festival-praha-foodparade-6

Čeká na vás nejen menu kvalitních restaurací a unikátních pop-up projektů, ale se sklenkou dobrého vína či piva si užijete také zábavný doprovodný program. Například v podobě cooking shows, kde se představí známí čeští kuchaři, proběhne foodstyling battle, soutěž v otevírání ústřic či v pojídání chilli. Připravena bude také speciální gril & BBQ zóna, kde se v rámci gril akademie naučíte pokročilé techniky přímého i nepřímého grilování, uzení, nebo zkrátka jen načerpáte inspiraci. Nevíte, jak správně vyfotit vaše gastronomické lahůdky? Pak se vám možná bude hodit workshop zaměřený právě na focení jídla. Milovníkům kávy se jistě bude hodit pár tipů na správnou přípravu.

festival-praha-foodparade-7

festival-praha-foodparade-9

festival-praha-foodparade-11

Další vychytávkou je způsob, jakým bude jídlo servírováno. Zapomeňte na plastové či papírové tácky, na Foodparade dostanete jídlo na klasickém nádobí nebo rovnou do ruky. Organizátoři tak limitují zbytečný odpad a návštěvníkům zároveň dopřávají trochu jiný zážitek z jídla.

festival-praha-foodparade-4

festival-praha-foodparade-5

festival-praha-foodparade-8

festival-praha-foodparade-10

Těšte se například na Mama Shelter, Sasazu, George Prime Burger, Poke Haus, ale i na nápoje od Medovinárny, Prosekárny či Moje lahve.

Tak vezměte deky, přátele a rodinu a přijďte si poslední prázdninové dny opravdu vychutnat.

Vstupné a více info na: foodparade.cz

Text Barbora Vojtová a Tereza Vacková

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii ArtDesign