Závěr prázdnin patří Foodparade

Praha a food festivaly, kombinace, kterou milujeme snad všichni. Když k tomu přidáte skvělou gastronomii a ohled na životní prostředí, je to splněný sen. A jeden takový sen se uskuteční poslední prázdninový víkend v zahradách Trojského zámku.Praha a food festivaly, kombinace, kterou milujeme snad všichni. Když k tomu přidáte skvělou gastronomii a ohled na životní prostředí, je to splněný sen. A jeden takový sen se uskuteční poslední prázdninový víkend v zahradách Trojského zámku.

Takže pokud se vám nebude chtít vyrážet na přeplněné silnice a vystavovat se tak zbytečnému stresu z konce prázdnin, léta a omezení na hlavních silničních tazích, tak se vydejte se do pražské Tróji. Tamní zámecká zahrada se totiž obleče do rozmanitých vůní z ještě rozmanitějších pokrmů. Víkend na přelomu srpna a září bude patřit 9. ročníku tradičního kulinárního festivalu Foodparade.

festival-praha-foodparade-2

festival-praha-foodparade-3

festival-praha-foodparade-6

Čeká na vás nejen menu kvalitních restaurací a unikátních pop-up projektů, ale se sklenkou dobrého vína či piva si užijete také zábavný doprovodný program. Například v podobě cooking shows, kde se představí známí čeští kuchaři, proběhne foodstyling battle, soutěž v otevírání ústřic či v pojídání chilli. Připravena bude také speciální gril & BBQ zóna, kde se v rámci gril akademie naučíte pokročilé techniky přímého i nepřímého grilování, uzení, nebo zkrátka jen načerpáte inspiraci. Nevíte, jak správně vyfotit vaše gastronomické lahůdky? Pak se vám možná bude hodit workshop zaměřený právě na focení jídla. Milovníkům kávy se jistě bude hodit pár tipů na správnou přípravu.

festival-praha-foodparade-7

festival-praha-foodparade-9

festival-praha-foodparade-11

Další vychytávkou je způsob, jakým bude jídlo servírováno. Zapomeňte na plastové či papírové tácky, na Foodparade dostanete jídlo na klasickém nádobí nebo rovnou do ruky. Organizátoři tak limitují zbytečný odpad a návštěvníkům zároveň dopřávají trochu jiný zážitek z jídla.

festival-praha-foodparade-4

festival-praha-foodparade-5

festival-praha-foodparade-8

festival-praha-foodparade-10

Těšte se například na Mama Shelter, Sasazu, George Prime Burger, Poke Haus, ale i na nápoje od Medovinárny, Prosekárny či Moje lahve.

Tak vezměte deky, přátele a rodinu a přijďte si poslední prázdninové dny opravdu vychutnat.

Vstupné a více info na: foodparade.cz

Text Barbora Vojtová a Tereza Vacková

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Akce Taste Fake Milk – 3. 11. v Černé labuti ochutnáme přehlídku rostlinných mlék

Ve čtvrtek 3. listopadu vypukne v Domě Černá labuť Na Poříčí akce Taste Fake Milk. Hlavní roli sehrají alternativy k živočišnému mléku. Ty bude možné ochutnat, porovnat, výhodně nakoupit a také jim nakouknout pod pokličku. Na místě totiž budou přímo jejich výrobci a propagátoři, kteří rozklíčují jejich podstatu a smysl. Akce navazuje na úspěšný event Taste Fake Meat a opět bude plná doprovodného programu, zajímavých speakerů, osobností a inspirace!
Přečtěte si

Symbolem Berlína je borová šiška a jemný nažloutlý písek v nekonečných lesích

Když se mne kdysi kdosi zeptal, co bych po třiatřiceti návštěvách Berlína řekl o tomto městě, co že je pro mne jeho symbolem, odpověděl jsem bez zaváhání, že borová šiška a písek, a pak ještě dodal: nekonečné lesy. Můj oblíbený švýcarský spisovatel Robert Walser, který žil v Berlíně na počátku 20. století, jednou napsal, že Berlín je město procházek. A stále to platí. Vím, že jsem mnohé svými výroky o symbolu města překvapil, ale pro mne je opravdu Berlín a jeho okolí, za těch více jak 23 let co tam pravidelně jezdím, právě toto. Místo pro dlouhé pěší výlety v lesích a kolem jezer a přesto stále na území Velkého Berlína.
Přečtěte si

Berlín – kosmopolitní metropole milionářů i vězněných černých pasažérů

Pohled do statistické ročenky pro Berlín a Braniborsko odhaluje některá zajímavá fakta o životě v německé metropoli. O uvažování i finanční situaci jejích sociálně slabých obyvatel vypovídá dobrovolný pobyt ve vězení mnohých dlužníků, kteří než by uhradili pokutu za jízdu načerno, raději obětují vlastní svobodu. Na druhou stranu má Berlín – nikterak překvapivě – i mnohé až pohádkově bohaté obyvatele, kteří tu nachází veškerý myslitelný servis nejen pro vlastní pohodlný život, ale i pro svá domácí zvířata.

Nejčtenější v kategorii Society