Závěr prázdnin patří Foodparade

Praha a food festivaly, kombinace, kterou milujeme snad všichni. Když k tomu přidáte skvělou gastronomii a ohled na životní prostředí, je to splněný sen. A jeden takový sen se uskuteční poslední prázdninový víkend v zahradách Trojského zámku.Praha a food festivaly, kombinace, kterou milujeme snad všichni. Když k tomu přidáte skvělou gastronomii a ohled na životní prostředí, je to splněný sen. A jeden takový sen se uskuteční poslední prázdninový víkend v zahradách Trojského zámku.

Takže pokud se vám nebude chtít vyrážet na přeplněné silnice a vystavovat se tak zbytečnému stresu z konce prázdnin, léta a omezení na hlavních silničních tazích, tak se vydejte se do pražské Tróji. Tamní zámecká zahrada se totiž obleče do rozmanitých vůní z ještě rozmanitějších pokrmů. Víkend na přelomu srpna a září bude patřit 9. ročníku tradičního kulinárního festivalu Foodparade.

festival-praha-foodparade-2

festival-praha-foodparade-3

festival-praha-foodparade-6

Čeká na vás nejen menu kvalitních restaurací a unikátních pop-up projektů, ale se sklenkou dobrého vína či piva si užijete také zábavný doprovodný program. Například v podobě cooking shows, kde se představí známí čeští kuchaři, proběhne foodstyling battle, soutěž v otevírání ústřic či v pojídání chilli. Připravena bude také speciální gril & BBQ zóna, kde se v rámci gril akademie naučíte pokročilé techniky přímého i nepřímého grilování, uzení, nebo zkrátka jen načerpáte inspiraci. Nevíte, jak správně vyfotit vaše gastronomické lahůdky? Pak se vám možná bude hodit workshop zaměřený právě na focení jídla. Milovníkům kávy se jistě bude hodit pár tipů na správnou přípravu.

festival-praha-foodparade-7

festival-praha-foodparade-9

festival-praha-foodparade-11

Další vychytávkou je způsob, jakým bude jídlo servírováno. Zapomeňte na plastové či papírové tácky, na Foodparade dostanete jídlo na klasickém nádobí nebo rovnou do ruky. Organizátoři tak limitují zbytečný odpad a návštěvníkům zároveň dopřávají trochu jiný zážitek z jídla.

festival-praha-foodparade-4

festival-praha-foodparade-5

festival-praha-foodparade-8

festival-praha-foodparade-10

Těšte se například na Mama Shelter, Sasazu, George Prime Burger, Poke Haus, ale i na nápoje od Medovinárny, Prosekárny či Moje lahve.

Tak vezměte deky, přátele a rodinu a přijďte si poslední prázdninové dny opravdu vychutnat.

Vstupné a více info na: foodparade.cz

Text Barbora Vojtová a Tereza Vacková

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,