10 otázek pro Martu Jandovou

Zpěvačka Marta Jandová se rozhodně ani v této době nenudí. Zaměstnává ji nejen práce, ale hlavně rodina. Prozradila nám, jaká je její největší slabina, koho obdivuje a za co utrácí nejvíc peněz.

Do koho jste byla tajně zamilovaná?

Do spolužáka mýho brášky ze školy. Byl samozřejmě starší. Jmenoval se Marek.

Který člověk vás nejvíce ovlivnil?

Nedá se říct, že by mě ovlivnil jeden člověk ze všech nejvíc. Je to samozřejmě máma a táta, pak asi můj první muž v Německu. Ten mě hodně naučil. Hlavně přístup k věcem, že se dá všechno zvládnout, jen se musí makat. A teď už mě skoro 10 let ovlivňuje můj druhý muž.

Ke které knížce se ráda vracíte?

Teď se vracím k dětským knížkám. Čteme doma hodně. Musíme. Maruška trénuje. Ale ráda si znova počtu v Malém princovi. Na romány už dlouho není čas.

Za co jste vydala moc peněz?

Od začátku roku za nic. Snažíme se šetřit. Ale nejvíce peněz v mém životě jsem utratila za cestování. A za blbosti samozřejmě. Když začnu s nějakým sportem, tak si vybavení nemůžu půjčit, musím si ho koupit. A mám tolik věcí na pečení, že bych si mohla otevřít vlastní cukrárnu.

Sport je pro vás…

Super zábava, životní styl, odreagování a sranda s rodinou. Děláme opravdu hodně, už i s Maruškou. V zimě lyže a snowboard, v létě kolo, brusle, skate, plavání, výpravy, paddleboard atd. Jsme opravdu akční rodina.

Která píseň vás roztanči?

Teď zrovna asi Dua Lipa – Physical. Jinak doma jedeme hodně osmdesátky a devadesátky. Pouštíme je Marušce a vzpomínáme na nejlepší hudební období.

Jaké umělecké dílo vás fascinuje?

Sagrada Familia, pokud jde o stavbu. Každý detail má nějaký smysl. Přiznávám, je to trochu kýč, ale nádherný.

Koho obdivujete?

Statečné a moudré lidi. Sama jsem hodně impulzivní a ráda bych někdy byla víc trpělivá, ale zase to ze mě dělá umělce.

Vaše největší slabina?

Netrpělivost a moc velká důvěra. Žiju si občas ve svém světě, ale tam se zase dá úplně všechno.

Pro příští dny (týdny) bych si přála…

Abychom tuto dobu přežili v dobrém. Abychom se poučili a až to všechno přejde, nevrátili se slepě do našich původních životů. Přála bych si, aby se svět netočil kolem peněz a moci, ale abychom se točili my s ním. Abychom chytře řešili problémy. Abychom byli trpěliví a nechtěli vše a víc hned teď.

Foto: Ondřej Košík

10 otázek pro Ivu Frühlingovou si můžete přečíst tady.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Politicky nekorektní Louskáček. Berlínský státní balet stáhl adventní hit z programu

K adventu neodmyslitelně patří baletní představení Louskáček – Vánoční příběh, které bývá beznadějně vyprodané měsíce dopředu. Pohádku o oživlé hračce a zlém Myším králi ovšem na programu Berlínského Státního baletu letos nenajdete. Opulentní nastudování z roku 2013 v choreografii Vasilije Medveděva a Yuriho Burlaky za 1,5 milionu eur zůstane v depozitáři. Je prý totiž politicky nekorektní.
Přečtěte si

Česká kuchyně, Quo Vadis?

Málokdo ví, že české kulinářství mívalo stejně bohatý sortiment jako třeba francouzské. Naši rodiče a prarodiče na to zapomněli, ale mladá generace opět začíná objevovat kouzlo zvěřiny, ryb nebo třeba chřestu.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign