Oliver Dunk: Více než půl roku s koronou

V Německu je stále více infikovaných lidí. Čísla rychle rostou. Testuje se však více. Logické: více testů, více pozitivních výsledků. Co chybí, je zvážit stav k březnovým číslům.

Oliver Dunk, Schlager Radio B2.

To by pak umožnilo zjistit, jak moc se korona skutečně šíří. Také by mě zajímalo, kolik lidí skutečně na koronu onemocní. Může být nakažen kdokoli, aniž by u něj choroba propukla. Tak je to například u herpesu. Stále více odborníků tvrdí, že je třeba vzít v úvahu více faktorů, abychom získali jasný obraz o epidemické situaci.

Když kancléřka Merkelová spekuluje o velkém počtu nakažených lidí v době Vánoc (to se stalo tento týden), vyvolává strach. A tento strach z nekontrolovatelné epidemie pravděpodobně vedl Berlínský senát k nařízení povinnosti nošení masek v kancelářích. Přitom je známo, že největší riziko infekce pochází ze soukromých večírků se stovkami účastníků.

Byl bych raději, aby policie a kontroloři jednali důsledně proti porušovatelům pravidel. Nové zákazy jsou špatné. Stále více omezují naše základní práva.

Mimochodem: Schlager Radio B2 zítra vysílá „bez korony“. Zítra neexistují žádné špatné zprávy, jen dobrá hudba.

S ohledem na to se bavte a starejte se o sebe.

Váš Oliver Dunk

3. 10. 2020