Nejoblíbenější restaurace Orlanda Blooma je v Praze. Zjistěte, která to je

Bloom, který nedávno oslavil narození svého druhého dítěte, jež má se zpěvačkou Katy Perry, při interview pro The Telegraph prozradil hned několik svých oblíbených věcí a jedna z nich se nalézá právě v Praze. Slavný americký herec se svěřil, která restaurace je jeho nejoblíbenější. Bez váhání prozradil, že je to pražské bistro La Finestra in Cucina.

A není se čemu divit. Poslední tři roky tu strávil Orlando Bloom mnoho času během natáčení seriálu Carnival Row. Štáb a herci se vrátili do Prahy v srpnu po tom, co natáčení přerušila pandemie koronaviru. Během doby, kterou tady herec strávil, byl často vídán, jak se projíždí na kole Prahou a našel si tu i svou oblíbenou restauraci. „Miluji kouzelné místo zvané La Finestra,” přiznal se Bloom. „Je tu skvělé jídlo, atmosféra a úžasní lidé. Zdejší mořský okoun s grilovanou zeleninou je můj oblíbený,” dodal herec.

La Finestra in Cucina se nachází v Platnéřské ulici a založil ji Ital Riccardo Lucque, který přišel do Prahy v roce 2002 a začínal jako šéfkuchař v restauraci Square. O tři roky později si otevřel vlastní restauraci Aromi na Vinohradech. Riccardo dnes vlastní několik restaurací včetně La Bottega Bistro, Amano, Via Del Vino a La Cucina, která patří na seznam oblíbených věcí hollywoodské hvězdy.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Největší hvězdy mezi vegetariánskými restauracemi. Ty nové provozují lidé, do nichž byste to neřekli

Už slyším ty argumenty: Žít bez masa je příliš extrémní! Je to nepřirozené! Člověk je přece všežravec! Strava bez masa nemůže pokrýt nutriční potřeby! Neposkytuje dostatek bílkovin, železa, vápníku apod. A hlavně, vegetariánská a veganská strava je nudná. Ponechme si názory na tyto všechny možné argumenty na jindy, ale tomu poslednímu bodu se podívejme na zoubek.
Shutterstock
Přečtěte si

Knedlíky v Berlíně

Kdo má pocit, že knedlíky jsou pouze českou specialitou, ten by si měl zajet na gurmánský zájezd do Berlína. Najdete je zde totiž na lístku v mnoha restauracích, v těch nejrůznějších variantách a chutích. Vybrali jsme pro vás ty nejznámější.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign