NILA nově součástí Malého Karlína

Přemýšlíte, kam se v Praze vydat pro udržitelnou módu a bytové doplňky? Hledáte concept store představující zodpovědný životní styl a vkusný design zároveň? V tom případě je příspěvek věnovaný prodejnám NILA právě pro vás.Přemýšlíte, kam se v Praze vydat pro udržitelnou módu a bytové doplňky? Hledáte concept store představující zodpovědný životní styl a vkusný design zároveň? V tom případě je příspěvek věnovaný prodejnám NILA právě pro vás.

NILA je rodinná firma manželů Urbanových, která ve svých pěti kamenných obchodech nabízí řadu pečlivě vybraných etických značek od oblečení přes design a biokosmetiku až po produkty pro děti. Důraz je vždy kladen na šetrnost k přírodě, kterou dokazuje i zajímavost spojená s doručováním zboží z e-shopu. Jak sami majitelé firmy uvádí, nechtějí Prahu zatěžovat zbytečnou automobilovou dopravou a zákazníkům proto nabízí možnost osobní donášky zboží. Tu zajišťuje kurýr, který po městě jezdí tramvají.

majitele-nila-design-shop

V nedávné době zaznamenala NILA významný růst, a kromě Vinohrad ji teď najdete i v prostoru bývalé truhlárny v Karlíně. Nejnovější pobočka je zároveň tou největší. Na 550 m2 plochy si můžete vybrat z více než stovky značek, ke kterým by měli velmi brzy přibýt i lokální tvůrci.

nila-karlin-praha

design-shop-nila-karlin

design-shop-nila

design-darek-nila

nila-karlin

nila-oteviracka

nila-karlin-design

obchod-nila-karlin

A proč si majitelé vybrali právě Karlín? Důvodem byla místní komunita, která podobné projekty podporuje a také prostor nově zrekonstruovaného Malého Karlína. NILA tento objekt sdílí s několika dalšími neziskovými a alternativními organizacemi a díky tomu může zmíněnou komunitu aktivně spoluutvářet.

nila-design-obleceni

Více informací: www.nila.cz 

Text Tereza Vacková Foto Nila

Nejčtenější v kategorii Society