NILA nově součástí Malého Karlína

Přemýšlíte, kam se v Praze vydat pro udržitelnou módu a bytové doplňky? Hledáte concept store představující zodpovědný životní styl a vkusný design zároveň? V tom případě je příspěvek věnovaný prodejnám NILA právě pro vás.Přemýšlíte, kam se v Praze vydat pro udržitelnou módu a bytové doplňky? Hledáte concept store představující zodpovědný životní styl a vkusný design zároveň? V tom případě je příspěvek věnovaný prodejnám NILA právě pro vás.

NILA je rodinná firma manželů Urbanových, která ve svých pěti kamenných obchodech nabízí řadu pečlivě vybraných etických značek od oblečení přes design a biokosmetiku až po produkty pro děti. Důraz je vždy kladen na šetrnost k přírodě, kterou dokazuje i zajímavost spojená s doručováním zboží z e-shopu. Jak sami majitelé firmy uvádí, nechtějí Prahu zatěžovat zbytečnou automobilovou dopravou a zákazníkům proto nabízí možnost osobní donášky zboží. Tu zajišťuje kurýr, který po městě jezdí tramvají.

majitele-nila-design-shop

V nedávné době zaznamenala NILA významný růst, a kromě Vinohrad ji teď najdete i v prostoru bývalé truhlárny v Karlíně. Nejnovější pobočka je zároveň tou největší. Na 550 m2 plochy si můžete vybrat z více než stovky značek, ke kterým by měli velmi brzy přibýt i lokální tvůrci.

nila-karlin-praha

design-shop-nila-karlin

design-shop-nila

design-darek-nila

nila-karlin

nila-oteviracka

nila-karlin-design

obchod-nila-karlin

A proč si majitelé vybrali právě Karlín? Důvodem byla místní komunita, která podobné projekty podporuje a také prostor nově zrekonstruovaného Malého Karlína. NILA tento objekt sdílí s několika dalšími neziskovými a alternativními organizacemi a díky tomu může zmíněnou komunitu aktivně spoluutvářet.

nila-design-obleceni

Více informací: www.nila.cz 

Text Tereza Vacková Foto Nila

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii Business

Nejčtenější v kategorii ArtDesign

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,