Přečtěte si

Berlín – kosmopolitní metropole milionářů i vězněných černých pasažérů

Pohled do statistické ročenky pro Berlín a Braniborsko odhaluje některá zajímavá fakta o životě v německé metropoli. O uvažování i finanční situaci jejích sociálně slabých obyvatel vypovídá dobrovolný pobyt ve vězení mnohých dlužníků, kteří než by uhradili pokutu za jízdu načerno, raději obětují vlastní svobodu. Na druhou stranu má Berlín – nikterak překvapivě – i mnohé až pohádkově bohaté obyvatele, kteří tu nachází veškerý myslitelný servis nejen pro vlastní pohodlný život, ale i pro svá domácí zvířata.
Přečtěte si

Lufthansa překonala krizi a vrátila státu finanční výpomoc. Využila boomu nákladní dopravy

Německý letecký dopravce Lufthansa se už dokázal vymanit z krize způsobené koronavirem, když vrátil státu veškerou finanční pomoc. Chopil se totiž příležitosti a vydělává zejména nákladní dopravou, která vykazuje obrovský boom. Cestující se ovšem moc neradují a stěžují si, že se dopravci ani nedovolají.
Přečtěte si

Jak jet do Berlína vlakem?

Mnoho turistů předpokládá, že do Berlínaje nejvýhodnější jet autobusem či letět letadlem. V mnoha případech to však neplatí. U letu do Berlína je nutné k času letu (navíc s přestupem v Mnichově či Frankfurtu) zpravidla přičíst čas odbavení a dopravu na letiště a z letiště do centra. V případě autobusů pak hrozí velké riziko komplikací na silnicích.
Přečtěte si

Berlínský zápisník Veroniky Jonášové: Pozor, ať vás nesmete cyklistka na jehlách ve vánici

Nedávno jsem se sešla se svou známou Marou, Američankou, která se do Berlína nastěhovala se třemi dětmi a patří mezi velké množství kosmopolitních lidí, kteří si německou metropoli zvolili v celosvětové konkurenci jako ideální místo ke svému životu. A víte, co byla jedna z prvních věcí, kterou Mara udělala, aby zapadla do místní kultury? Pořídila si kolo!
Přečtěte si

Motorky jsou v kurzu. Třídenní testovací jízdy v Inveltu měly rekordní účast příznivců mnichovského BMW

Motorkářská sezona již začala plným tempem a i tento rok společnost Invelt umožnila milovníkům motorek BMW otestovat kompletní řadu modelů z nabídky mnichovského výrobce exkluzivních motocyklů v rámci BMW Motorrad RoadShow Invelt 2021.Vzhledem k opatřením nebylo letos možné realizovat tradiční jednodenní sraz majitelů strojů BMW, kdy od pražského Inveltu vyráželi účastníci na spanilou jízdu. Všichni se shodnou na tom, že při koupi motorky jsou klíčové testovací jízdy, a proto se letošní akce s nabídkou vybírat a testovat v rámci třídenní roadshow z osmnácti strojů BMW až čtyři denně těšila maximální možné účasti. Celý program byl zajištěn za respektování mimořádných a ochranných opatření vlády.
Přečtěte si

Češi se zavázali dále splavňovat Labe. Je to zbytečné – po Labi se téměř nic nepřepravuje, zní z německé strany

Česká vláda v tichosti schválila dohodu s Německem o zlepšování splavnosti Labe. Otevřela se tak cesta pro stavbu děčínského plavebního stupně a mohutnému prohlubování řeky. Podle německého tisku jsou to přitom nesmyslné náklady – po Labi se dnes už téměř nic nepřepravuje a do budoucna nejde o perspektivní vodní cestu.
Přečtěte si

Jak dva mladí trainspotteři vymysleli noční spoj Praha–Berlín–Brusel

Kdysi se Evropou proháněly fůry nočních vlaků, jejichž hvizd prořezával temnou oblohu. V útrobách vagonů se odehrávala akrobatická cvičení – proplést tělo mezi palandami, sbalit se do klubíčka a zase se bezpečně rozbalit na palandě patřilo ke zkušenosti každého studenta. Potom se noční vlaky kamsi vytratily – vytlačily je levné aerolinky. Už příští rok se ale romantické kouzlo starých časů vrátí, alespoň v Česku, Německu a Beneluxu.