Od těchto firem očekávám, že jdou příkladem, a ne jako první začnou využívat vzniklou situaci po svém. Vždyť oni nejsou jako kadeřník na rohu, kterému kvůli i krátkodobému zavření už hrozí insolvence. Adidas dosáhl v minulém roce obrat 23, 6 miliard euro a zisk téměř 2 miliardy euro. 1. dubna však přišla zpráva, která naštěstí není aprílový žertík. Adidas se za vzniklou situaci svým zákazníkům omluvil a v otevřeném dopise napsal: “Váš názor je pro nás důležitý a váš názor je jasný: Adidas vás zklamal.” A dodali, že všechny nájmy za duben dnes zaplatili.
Nyní se teda skutečně přenesme sto let zpátky, k bratrům Dasslerovým. Adolf a Rudolf měli velký úspěch a za krátkou dobu se bez nich neobešli sportovci na tenisových turnajích ani na Olympiádě. Po válce se však bratři rozkmotřili a každý šel svojí cestou. Rudolf založil firmu Puma a Adolf 18. srpna 1949 firmu Adidas. Název vzniknul jako akronym, obsahuje tři první písmena z jeho jména – Adi Dassler.
Knižní vydavatelství TASCHEN vydává nyní knihu, která je příběhem tří pruhů. Mapuje cestu průkopnických návrhů, epických okamžiků a koncepce všestranné sportovní obuvi, kterou dnes nosí lidé jako Lionel Messi, Run DMC a Madonna. Nejen pro sneaker fanoušky kniha představuje více než 350 párů bot z „archivu Adidas“, včetně jedinečných originálů, historických modelů, dosud neviděných prototypů a koláží s významnými designéry jako Stella McCartney nebo Yohji Yamamoto.
Autoři: Christian Habermeier, Sebastian Jäger.
Kniha váží 5,63 kg, má 644 stran a stojí 100 euro.
Více informací najdete zde.