Sólo pro saxofon

Setkání s Annou Černou (Annie Black) bylo jedním z těch, na něž nemůžete dlouho zapomenout.

Živelná, energická žena činu, saxofonistka a manažerka, která se rozhodla pro návrat do Čech poté, co v Británii získala několikanásobné ocenění pro svou hudební agenturu Golden Groove Entertainment, zahrála si s takovými hvězdami hudební scény, jakými jsou Billy Joel, Estelle, Paolo Nutini či Pixie Lott, pracovala pro klienty, jako je Matt Damon, a obědvala se samotnou královnou Alžbětou II.

Poté, co jsem se stala mámou, mi připadalo přirozené opustit svůj svět mezinárodní saxofonistky a manažerky. Chtěla jsem, aby i mí synové měli stejně hezké dětství jako já, a proto jsem se rozhodla pro návrat do Čech,“ vypráví s úsměvem Anna, která ovšem nezahálí ani v Praze a během krátké doby už stihla dát dohromady neuvěřitelných osmdesát muzikantů a DJs, rozběhla u nás jedinečný koncept a sama také stále hraje.

V první fázi Anna sestavila na přání manažera Aleše Zímy z klubu Phenomen hudební skupinu děvčat s názvem Phenomenal Angels, ve kterém dnes najdete přes čtyřicet muzikantek schopných improvizovat s DJs ve stylu Chill Out, Deep House, Deep Jazz nebo House. „Vzhledem k tomu, že jsme zaznamenali neuvěřitelný nárůst poptávek a protože máme v Čechách i spoustu talentovaných muzikantů mužů, vytvořili jsme také seskupení Neo­‑Ses­‑sion, které reprezentuje buď kombinaci muzikantů a DJs mužů a žen, nebo jen muže,“ vysvětluje Anna, která by do budoucna ráda ještě upevnila kořeny pražské pobočky své britské firmy Golden Groove Entertainment, a pomohla tak privátním klientům vytvořit na večírcích jedinečnou atmosféru. Kromě toho cílí také na majitele klubů, hotelů a restaurací, chystá se hudební produkcí podpořit projekty charitativních organizací a v budoucnu rozšířit služby své agentury o hudební unii, která pomůže zlepšit podmínky muzikantů v hudebním byznysu. Kde můžete Annu slyšet? Praha: Buddha Bar, Phenomen, James Dean Bar

www.goldengroove.co.uk

Text Kateřina Černá Foto archív A. Černé

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Řezbářským uměním českých betlémářů se chlubil i komunistický režim

Betlémy zdobí v čase vánočním domácnosti a svatostánky po celém světě. Ve světě se tento fenomén datuje do osmého století. Jejich rozšíření přišlo do českých zemí o tisíc let později, sahá až na přelom 17. a 18. století. Které betlémy jsou tedy v Čechách a na Moravě, nejstarší, technicky nejdokonalejší a také největší?

Nejčtenější v kategorii Society