Stephan Schilgen: Extra ordinary

Dnes měla být po velké rekonstrukci otevřena restaurace v Berlin-Mitte, v kultovní Torstrasse. Mega location, chytrý gastronom, perfektní šéfkuchař, geniální designér. Co víc si přát! Maličkost… aby se otevřelo a mohli jsme přijít.

Tento rozhovor je s designérem celého projektu, Stephanem Schilgenem. Neexistuje mnoho takových lidí, jako je on. V hlavě i v srdci v pořádku, inteligentní kreativec první třídy.

Stephane, motto designu restaurace je Schwarzwald meets Drag Queen. Co si pod tím mám představit?  

Krátce řečeno, venkov se potkává s metropolí. Bonsai je symbol přírody, zde je ale velmi arty a působí jako most.

Vařit budou tři bratři ze Schwarzwaldu. Jejich ambice jsou vysoké…

Ano, ale mají jednu výhodu. Oni umí opravdu vařit. A také mají odvahu experimentovat. Vlastní šunkou počínaje až po fermentované hranolky, to je jejich velmi individuální linie od domácí až po velmi moderní kuchyni. 60 % pro vegetariány, 40 % pro ty ostatní a pro mě (úsměv).

Všechny tvoje projekty působí velmi lehce, přesto vím, že jsou propracované do posledního detailu. V jaké meditativní poloze jsi se nacházel, když jsi restauraci navrhoval?

Od počátku jsem chtěl vytvořit místo, kde je možno vymanit se z letargie. Vytvořil jsem atmosféru, která dává prostor vlastní fantazii…. Jsem teď v klubu? Nebo na výstavě? Nebo v kontemplativním prostoru?

Až se o tom budeme moci na vlastní kůži přesvědčit, budeme dále informovat. A také prozradíme, jak se restaurace jmenuje.

Stephan Schilgen patří k nejvýraznějším interiérovým designérům současnosti. Je autorem mnoha show, butiků a přehlídek např. pro Chanel, Omegu, Bulgari, pro Red Bull Music Academy navrhnul Funkhaus Berlin. Je expertem na návrhy “extra ordinary”, kombinuje staré a nové, vždy pod uměleckým aspektem. Jeho motto: “Nemůžu znovu vynalézt kolo. Ale správnou kombinací můžu vytvořit něco nového, jedinečného.” 

Mohlo by vás zajímat

Wikimedia Dirk Ingo Franke
Přečtěte si

Neues Ufer, Hauptstrasse a  Bowieho byt v prvním patře vlevo

Neues Ufer – bar, kam chodil David Bowie s Iggy Popem. Vždy jsem chtěl zajít, ale až teprve před pěti lety tam byl poprvé. Hauptstrasse 157, Schöneberg. Zas tam sedím a pozoruji starý závěs a mozaiku na zemi, jako bych se propadal ne do 70. let, ale padesátých, ještě před vybudováním Zdi, která odtud nebyla daleko. David Bowie do těchto míst – bydlel jen o pár metrů dál, v Hauptstrasse 155 – přijíždí na konci roku 1976, trochu unaven z velkých metropolí a neustálého cestování, nepatrně se ztratit.

Nejčtenější v kategorii ArtDesign