Tipy WeTravel – Dovolená ve Znojmě v duchu #mastozadax

Cestování po Česku má letos v létě v plánu řada z nás. Ať už vás lákají přírodní krásy nebo spíše historické památky a centra měst, rozhodně je z čeho vybírat. Navíc tak máte možnost přispět místnímu cestovnímu ruchu a pomoci rozvoji jednotlivých měst, památkových zón a organizací. V tomto duchu letos plánuje léto i město Znojmo, které pro své návštěvníky připravilo nabídku, která se neodmítá!

V čem to spočívá? Za podporu místních kaváren, restaurací nebo hotelů můžete za odměnu poznat ty nejzajímavější turistické cíle zdarma. Kampaň Znojmo Zadax funguje jednoduše: Ve vybraném podniku, který je do projektu zapojen uděláte útratu (150,- v restauraci, 500,- v hotelu nebo 200,- za další služby), při placení si řeknete o poukaz #mastozadax a ten na pokladně vybrané památky vyměníte za volnou vstupenku.

„Naším primárním cílem není dostat do podzemí nebo na radniční věž dvakrát tolik turistů a vybrat více na vstupném, ale naznačit turistovi, že je skvělé se u nás ubytovat, zajít si tu na oběd nebo do kavárny a využít dalších atraktivit města, protože pak bude mít naše krásné památky, prohlídku města nebo vybrané akce volný vstup, tedy zadax,“ vysvětluje pointu kampaně starosta Grois.

A kam budete moci poukaz využít? „Držitel poukazu si bude moci vybrat z čtyř objektů – podzemí, radniční věže, hradebního opevnění a Expozice pivovarnictví, dále je v nabídce prohlídka města případně návštěva letního kina ve dnech, kdy budeme promítat,“ vyjmenovává nabídku Znojmo Zadax František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.

Hledejte samolepku #mastozadax

Konkrétní podniky, které jsou do kampaně zapojeny najdete zde. Případně stačí během procházky Znojmem hledat samolepku #mastozadax, která tato místa označuje.

„Partnerům navíc poskytneme propagačními materiály kampaně a samolepku, kterou si označí svou provozovnu, aby turisté věděli, že jsou součástí #mastozadax. Doufám, že tuto příležitost nastartovat opět cestovní ruch využije co nejvíce podnikatelů, posílí se tak vzájemný patriotizmus a samolepky budeme nacházet na každém vchodu do hotelu, penzionu, restaurace, kavárny a dalších provozů služeb,“ věří v úspěch Znojmo Zadax Koudela.

Kromě letošní kampaně samozřejmě platí i stálá lákadla, díky nimž do Znojma ročně přijíždí mnoho turistů. „Znojmo je krásné historické město, obklopené nádhernou přírodou a vinicemi, umíme tu výborná vína a vaříme i skvělé pivo. Náš region je naprosto ideální pro stále více žádanou aktivní dovolenou, na své si tady přijdou příznivci turistiky, cyklovýletů i vodáků. Slunečné a teplé počasí je u nás v létě zaručeno,“ připomíná přednosti jihomoravského královského města Znojma starosta Grois.

Více informací najdete zde.

Foto: Znojemská Beseda

Nejčtenější v kategorii Travel

Aktuálně na českém webu

Z punkové princezny podnikatelkou

       ·   23.04.2024
Gloria von Thurn-Taxis, někdejší punková princezna s natupírovaným účesem a výstředním make-upem, dobývala v 80. letech minulého století titulní stránky nejen německého tisku. Po náhlé smrti manžela Johanna von Thurn-Taxise, s nímž má tři děti,

Společný jmenovatel: Voda 

       ·   15.04.2024
Herečka, pěstitel, léčitelka, veslař a včelař. Co osobnost, to myšlenkový proud a jeden společný jmenovatel: Voda. Ať už jako slza smutku nebo radosti, životabudič, inspirace, nebo médium. Více ve fotosérii Michaely Dzurné Machač.

Aktuálně na německém webu

Von einer Punkprinzessin zur Geschäftsfrau 

       ·   23.04.2024
Gloria von Thurn und Taxis, einstige Punk-Prinzessin, mit toupiertem Haar und grellem Make-up, füllte in den 1980er Jahren die Titelseiten nicht nur der deutschen Presse. Nach dem plötzlichen Tod ihres Mannes Johannes von Thurn und

Gemeinsamer Nenner: Wasser

       ·   15.04.2024
Schauspielerin, Züchter, Heilerin, Imker und Ruderer. Jede Persönlichkeit, eine Gedankenströmung und ein gemeinsamer Nenner: Wasser. Ob als Träne der Trauer oder der Freude, Lebensspender, Inspiration oder Medium. Mehr in der Fotoserie von Michaela Dzurná Machač.