Tipy WeTravel – Dovolená ve Znojmě v duchu #mastozadax

Cestování po Česku má letos v létě v plánu řada z nás. Ať už vás lákají přírodní krásy nebo spíše historické památky a centra měst, rozhodně je z čeho vybírat. Navíc tak máte možnost přispět místnímu cestovnímu ruchu a pomoci rozvoji jednotlivých měst, památkových zón a organizací. V tomto duchu letos plánuje léto i město Znojmo, které pro své návštěvníky připravilo nabídku, která se neodmítá!

V čem to spočívá? Za podporu místních kaváren, restaurací nebo hotelů můžete za odměnu poznat ty nejzajímavější turistické cíle zdarma. Kampaň Znojmo Zadax funguje jednoduše: Ve vybraném podniku, který je do projektu zapojen uděláte útratu (150,- v restauraci, 500,- v hotelu nebo 200,- za další služby), při placení si řeknete o poukaz #mastozadax a ten na pokladně vybrané památky vyměníte za volnou vstupenku.

„Naším primárním cílem není dostat do podzemí nebo na radniční věž dvakrát tolik turistů a vybrat více na vstupném, ale naznačit turistovi, že je skvělé se u nás ubytovat, zajít si tu na oběd nebo do kavárny a využít dalších atraktivit města, protože pak bude mít naše krásné památky, prohlídku města nebo vybrané akce volný vstup, tedy zadax,“ vysvětluje pointu kampaně starosta Grois.

A kam budete moci poukaz využít? „Držitel poukazu si bude moci vybrat z čtyř objektů – podzemí, radniční věže, hradebního opevnění a Expozice pivovarnictví, dále je v nabídce prohlídka města případně návštěva letního kina ve dnech, kdy budeme promítat,“ vyjmenovává nabídku Znojmo Zadax František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.

Hledejte samolepku #mastozadax

Konkrétní podniky, které jsou do kampaně zapojeny najdete zde. Případně stačí během procházky Znojmem hledat samolepku #mastozadax, která tato místa označuje.

„Partnerům navíc poskytneme propagačními materiály kampaně a samolepku, kterou si označí svou provozovnu, aby turisté věděli, že jsou součástí #mastozadax. Doufám, že tuto příležitost nastartovat opět cestovní ruch využije co nejvíce podnikatelů, posílí se tak vzájemný patriotizmus a samolepky budeme nacházet na každém vchodu do hotelu, penzionu, restaurace, kavárny a dalších provozů služeb,“ věří v úspěch Znojmo Zadax Koudela.

Kromě letošní kampaně samozřejmě platí i stálá lákadla, díky nimž do Znojma ročně přijíždí mnoho turistů. „Znojmo je krásné historické město, obklopené nádhernou přírodou a vinicemi, umíme tu výborná vína a vaříme i skvělé pivo. Náš region je naprosto ideální pro stále více žádanou aktivní dovolenou, na své si tady přijdou příznivci turistiky, cyklovýletů i vodáků. Slunečné a teplé počasí je u nás v létě zaručeno,“ připomíná přednosti jihomoravského královského města Znojma starosta Grois.

Více informací najdete zde.

Foto: Znojemská Beseda

Nejčtenější v kategorii Travel

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,