Hotel Mandira: Lázeňský komplex využil pandemii ke karmické rekonstrukci

Holistická perla v Rakousku je jedinečnou symbiózou ájurvédy, alternativních léčebných metod a horkých termálních pramenů. Noví majitelé lázeňského hotelu Mandira nelenili ani během karantény. Nyní po rekonstrukci prý vládne celému komplexu zdravější duch.

Žijeme v zajímavé době, kdy chvílemi můžeme mít pocit, že někdo jiný řídí náš život. Digitální obejmutí nás svírá jak železná panna, korona je pánem našich rozhodnutí. To vše mění naše životy, zaplétá mezilidské vztahy, způsobuje oslabení organismu, přináší nemoci. Více než kdykoli jindy je aktuální téma fyzické a mentální detoxikace. 

Městečko Bad Woltersdorf je jeden z nejoblíbenějších turistických cílů ve Štýrsku. Nejen kvůli líbivé krajině plné vína, ale hlavně kvůli léčivé termální vodě, která zde vyvěrá z hloubky 1200 metrů. Ta je i přidanou hodnotou v hotelu Mandira. Voda bohatá na minerály má na organismus nejen relaxační účinek. Je dobrá pro pokožku a aktivuje samoléčivý a imunitní systém při mnoha onemocněních. Do Mandiry se jezdí za ájurvédou už dlouho. Christina Mauracher převzala hotel v únoru a měsíc na to přišel lockdown. „Rekonstrukci jsme měli v plánu, ale ne tak rychle. Nakonec korona udělala rozhodnutí za nás. Situaci jsme využili a celý hotel kompletně zrekonstruovali… Náš dům doslova prošel pančakarmou. Bylo to velmi náročné období, ale teď mám spokojený pocit, že ve zdravém domě žije zdravý duch,“ říká Christina a s odzbrojujícím úsměvem dodává, že zavolala na pomoc snad všechny čarodějnice, jen aby dům měl co nejlepší energii. „Když jsme získali na ájurvédskou recepci téměř dvoumetrový ametyst, měla jsem pocit, že to byla ta největší síla, která náš dům pročistila. Ty účinky cítím pokaždé, když okolo něj procházím.“

Největším pokladem Mandiry jsou však lékař a terapeuti. To jsou hlavní pilíře každé ájurvédské kúry, na nich vše stojí a padá. V resortu velká část z nich pochází z Indie a ze Srí Lanky, z kolébky tradiční ájurvédy. Jak se dívají na moderní holistický směr jsem se zeptala dr. Gopakumara. „Ájurvéda, kterou zde praktikujeme, z klasické nauky o životě vychází, avšak je přizpůsobena požadavkům a potřebám západního světa. V Evropě je jiné klima, jiné stravovací návyky, jsou zde jiné civilizační choroby. Proto jsme to nejlepší z klasické ájurvédy aklimatizovali do té evropské a vydali se vlastní holistickou cestou.“ Holistický neboli celostní koncept zdraví kombinuje tradiční ájurvédské a naturopatické znalosti s dnešní medicínou – v diagnostice, terapii, prevenci a léčbě. Přičemž všechny receptury, terapeutické programy a produkty jsou vyvíjeny a pečlivě kontrolovány odborníky.

Nedělitelnou součástí každé ájurvédské kúry je strava. Barevná, lahodná, plná všech chutí. Je až neuvěřitelné, jak již po krátké době se oživí naše chuťové buňky a můžeme vychutnat původní chuť ovoce či zeleniny až do těch nejmenších nuancí. Pocit hladu člověk nezná, a i když v ájurvédě nejde primárně o hubnutí, nějaké to kilo dolů nakonec potěší.

Pouze tělo zbavené toxinů může odolávat všem překážkám, které náš dnešní život přináší. Avšak nejde jen o to být v plné síle připraven na další výzvy v práci, rodině či okolí. Ale umět myslet i sám na sebe. Teprve když se člověk zklidní a energie v těle začne proudit plynule, pocítíme sami sebe. Rozpoznáme své skutečné pocity a skutečné potřeby. Každý, kdo si najde čas sám na sebe, přirozeným způsobem se vzdá toho, co je nepodstatné. Namaste. 

Příroda má správnou odpověď na téměř všechny otázky.
 –  Christina Mauracher

Natascha Kames, Christina Mauracher a Danuše Siering.


Ayurveda Resort Mandira
Wagerberg 120 | 8271 Bad Waltersdorf | Österreich
www.mandira-ayurveda.at

Tento a další články najdete v novém vydání magazínu N&N.

Nejčtenější v kategorii Travel

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,