Na cestu kolem světa do Berlína

Turisté a cestovatelé mohou v současné době jen snít o oblíbených destinacích, jako jsou New York, Paříž nebo Tel Aviv. Létat se nikomu nechce, a když cestovat, tak nanejvýš autem do sousední země. Nemusíte však cestovat daleko… Stačí do Berlína, kde se lehce přenesete i do těch destinací, kam se tento rok zřejmě nedostaneme.

RUSKO: „Blockhaus Nikolskoe“, oblíbený výletní lokál mezi parkem Klein-Glienicke a pavím ostrovem Pfaueninsel. Král Friedrich Wilhelm III. jej nechal postavit před 200 lety pro svou dceru a jejího manžela, budoucího cara Nicholase, z důvodu návštěvy Berlína.

NORSKO: Císařská námořní stanice “Kongsnaes“ je jednou z nových restaurací jednoho z nejznámějších berlínských gastronomů Josefa Laggnera. Idylická poloha na Jungfernsee nechá zapomenout, že jsme ve tří milionové metropoli.

Kongsnaes. Foto: Andreas Klaer © Potsdamer.

VÍDEŇ: „Prater“ v Prenzlauer Berg, ale také kultovní kavárna „Café Einstein“ na Kurfürstenstrasse jsou snad více vídeňské než ty v samotném rakouském hlavním městě.

NEW YORK: Prominentní restaurace „Grill Royal“ nebo „Gendarmerie“ v Mitte nejlépe vystihují pocit být v NYC. Podobně působí i nový mrakodrap hotel „Waldorf Astoria“ na Bahnhof ZOO. Kreuzberg a Neukölln („Kreuzkölln“) jsou stejně hip a cool jako Brooklyn.

Waldorf Astoria Berlin © Hilton.

ŘECKO: Okolí muzejního ostrova Museumsinsel bývá nazýváno Athény na Sprévě.

TURECKO: Turecký trh Maybachufer poblíž Kottbusser Tor v Berlíně-Kreuzbergu je otevřen každé úterý a pátek. Velmi autentické. Budete mít pocit, že za chvíli přijde paša i s harémem.

TEL AVIV: Cítit se izraelsky v Berlíně je škola pro začátečníky. Restaurace „Neni“ v hotelu 25hours s výhledem na opičí pavilon v ZOO, Feinberg’s ve Fuggerstrasse nebo snídaňové hody v „Benedict“ v Uhlandstrasse. A samozřejmě Mani v hotelu Amano.

Benedict © TopBrunch.de.

FRANCIE: Kultovní místa jako „Paris Bar“ na Kantstrasse, “Le Faubourg”, ale také „Entrecote“ v Mitte mají flair jako v Paříži. Nezapomeňte na brasserii Lamazere, Le Piaf nebo Pastis. Francouzská obsluha je samozřejmostí, stejně jako trè chic atmosféra a výborné jídlo. O vínu snad psát nemusím…

Le Faubourg. Foto: F. Anthea Schaap © tip Berlin.

ASIE: Kantstrasse by se vlastně mohla jmenovat Asiastrasse. S restauracemi jako Good Friends, Madame Ngo, Funky Fish a 893 Ryotei jen začínáme. Připočtěme k tomu stovky malých restaurací a bister. Byť to zní neuvěřitelně, jsou pořád plné.

ITÁLIE: Na jihovýchodě Berlína v Köpenicku se nachází sídliště Nové Benátky, i když má pouze pět kanálů a 13 mostů. Italskou restauraci najdete v každé ulici; každý Berlíňan má totiž “svého” Itala. Mám jednoho doporučit? Il Calice na Walter-Benjamin-Platz.

Il Calice © Il Calice.

MOŘE v BERLÍNĚ: Přírodní koupaliště Wannsee je nejen jedním z největších v Evropě, ale také oslavilo již 113 narozeniny. Odpovědí na východní straně je jezero Müggelsee, které je s plochou 7,4 m2 největším jezerem v Berlíně. Celkem je v metropoli 50 jezer, 3 řeky a 8 kanálů.

HOLLYWOOD: Filmové ateliéry Babelsberg v Postupimi byly opravdu evropským Hollywoodem.

ČESKO: Nejznámější česká restaurace Zlatá Praha už dávno zavřela své brány. Chcete-li se nadýchat českého vzduchu a podívat se, které české umění se prezentuje v Berlíně, zajděte do Českého Centra ve Wilhelmstrasse, které je součástí České ambasády. Brutalismus architektů Machoninových má v Česku sourozence – obchodní dům Kotva v Praze a hotel Thermal v Karlových Varech.

Velvyslanectví České republiky v Berlíně. Foto: Veronika Vlachová, © Český rozhlas.

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher