Čokoláda s příběhem

30. 10. 2018 | Danuše Siering

cokolada-pralinky-mucha

Světoznámý český umělec Alfons Mucha (1860–1939) vytvořil secesní styl plný měkkých barev, ladných linií a  éterických žen. Jeho sláva se začala psát roku 1894, kdy jako mladý umělec v Paříži vytvořil plakát v životní velikosti pro Sarah Bernhard ve hře Gismonda. Plakát byl natolik originální, že mu vynesl šestiletou smlouvu s touto obdivovanou umělkyní. Mucha od té doby vytvořil mnoho plakátů, divadelních kulis, kostýmů, šperků, obrazů, ilustrací. I  po více jak sto letech jsou Muchovy obrazy stále inspirativní a  nyní ožívají právě na obalech naší exkluzivní kolekce.

chocoland-mucha

„Každá všední chvíle by měla být krásná a  výjimečná,“ řekl Alfons Mucha, a  proto je i naší základní myšlenkou překvapovat zákazníky těmi nejkvalitnějšími sladkými pochoutkami, vyvíjet každý výrobek, jako by to byl klenot, který je potřeba nikoliv sníst, ale prozkoumat a  vychutnat. Teprve potom je možné ocenit jedinečnou kvalitu sladkostí z Muchovy kolekce.

Základem nabídky jsou kvalitní pralinky – unikátní čokoládové pralinky plněné lahodným lískooříškovým krémem.

To, co naše výrobky odlišuje od ostatních bonboniér, je nejen kvalitní náplň, ale zcela jistě i  originální design. Elegantní obaly vás uchvátí na první pohled — luxusní plechové dózy i  papírové konstrukce zdůrazní unikátnost a  prozradí, že v sobě skrývají skutečné klenoty, které ocení každý, kdo miluje čokoládové potěšení.

„Zodiac“ (Zvěrokruh)
První inspirací pro nás byl Muchův slavný plakát „Zvěrokruh“, také známý jako „La Plume“. Byl navržen v roce 1869 jako tištěný kalendář F. Champenios v Paříži. Krátce poté koupil populární francouzský časopis „La Plume“ práva na Muchovy ilustrace. Obraz byl velmi populární a  stal se pro tento časopis jeho synonymem.

zodiac

Flirt
Plakát Flirt byl primárně marketingovou podporou jedné ze značek sušenek firmy Lefevre-Utile. Tento malý plakát byl určen jako dekorace přímo na prodejních místech. i  přesto, že šlo o produktový vizuál, je z obrazu patrné diskrétní flirtování mezi mladou ženou a  hezkým gentlemanem. Scéna plná horlivých intimních vztahů navzdory svému exteriéru. Jedná se o  jeden z Muchových nejoblíbenějších a  nejromantičtějších obrazů.

chocoland-mucha-3A  příběh kolekce bonboniér pod licencí 
Alfonse Muchy pokračuje dál
První a  také nejoblíbenější Muchova sada čtyř dekorativních panelů Čtyři roční období. Ano, na Muchových obrazech ožívají Jaro, Léto, Podzim a  Zima. Velmi věrně půjčují obrazům své typické nálady ročních období – nevinné jaro, smyslné léto, plodný podzim a  mrazivá zima jsou na obrazech personifikované naprosto dokonale. Již brzy naše kolekce naroste právě o  tyto čtyři nové designy.

chocoland-mucha-2