Nové vydání prvního česko-německého časopisu pro Prahu a Berlín

21. 5. 2018 | Danuše Siering

magazin-cesko-nemecky-nn

Již třicet let pravidelně létám mezi Prahou a Berlínem, v obou městech mám své hnízdo. Poznala jsem, že i když obě metropole dělí pouhých 350 kilometrů, žijí zde v rozdílných podmínkách lidé různého myšlení, kteří prošli odlišnou historickou zkušeností.

Přesto jsou si Pražané a Berlíňané bližší, než se na první pohled zdá. Jsou svobodomyslnější a otevřenější než zbytek populace v obou zemích. A mladí lidé zde nezadržitelně kráčí vpřed. Nechme se inspirovat jejich příběhy, pozorujme jejich vývoj a růst!

Poznejte díky fotostory mladého ředitele obchodně-kancelářského centra Myslbek Zdeňka Hausvatera. Podnětem nejen pro start-upy může být Jan Straka, který se po třech letech od založení vydává se svými diáři Clever Minds na německý trh. Ředitel českého centra v Berlíně Tomáš Sacher se s námi podělil o svou práci, která staví kulturní mosty mezi oběma metropolemi. Dalším obohacením jsou práce umělkyně Karin Zadrick. Její čistý pohled na svět a křehkost je cítit z každé stránky i fotografie, kterou připravila.

Noviny si můžete vyzvednout na odběrných místech, články ale budeme postupně zvěřejňovat i zde.

Danuše Siering